Leczenie większej otyłościOtyłość obecnie jest problemem dotyczącym dużego odsetka ludności. Skutki takiego stanu rzeczy są dość groźne. Osoba z otyłością miewa problemy z samodzielnym poruszaniem się. W najgorszych przypadkach osoba ta będzie znajdować się jedynie w pozycji leżącej, bowiem nie jest już w stanie wstać z łóżka. Natomiast im większa otyłość, tym większa liczba rozmaitych chorób może z tego wyniknąć.

Wynika to na przykład z tego, że otłuszczone narządy nie są w stanie poprawnie pracować. Ludzie otyli mają także najczęściej wysoki poziom cholesterolu, co też może przynieść groźne dla zdrowia następstwa. Wymyślono dużą liczbę metod radzenia sobie z otyłością. Zwykle jest mowa o konieczności odchudzania się, jednak w przypadku dużej otyłości niekiedy jest to niemożliwe. Niezbędne staje się wykorzystanie metod bardziej zaawansowanych, chociażby przy zastosowaniu środków farmakologicznych lub poprzez operację.

Zmniejszenie żołądkaJedną ze stosunkowo często wybieranych metod pozbywania się otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest szacowana jako duża, w większości przypadków także operacja nie powoduje późniejszych powikłań. Dzięki temu procesowi z otyłości mogą wyjść osoby nawet w bardzo niebezpiecznych przypadkach. Ten sposób jest stosowany w sytuacjach, gdy człowiek otyły nie jest w stanie wstać z łóżka. Dzięki temu można stracić nawet do stu kilogramów w ciągu paru lat.

Kiełbasa ostrołęcka z salsą paprykową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Wielu osobom ten sposób wręcz uratował życie, ponieważ otyłość w takim stopniu stwarza zagrożenie niebezpiecznymi chorobami oraz na przykład zawałem serca.

Bajpasy i opaskaSą także inne metody operacyjne, które chwali sobie wielu ludzi. Należy do nich założenie specjalnej opaski zaciskowe na żołądek. Ucisk, jaki ona stwarza powoduje zmniejszenie apetytu i wcześniejsze osiągnięcie sytości.

Dzięki tej opasce jedynie fragment narządu jest w użyciu, co stwarza efekt zbliżony do zmniejszenia żołądka. Należy jednak mieć na uwadze, że ta metoda wymaga wkładu ze strony pacjenta, wdrożenia odpowiedniej diety i dbania o opaskę poprzez częste napełnianie jej płynem. Innym sposobem są bajpasy żołądka. Efektem użycia tej metody jest to, że trawienie przyjmowanych pokarmów przebiega wyłącznie na neiwielkim odcinku jelita, eliminując z tego procesu cały żołądek.
Tagi: , , , , , , , ,