Terapia światłem

0 Comment


Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zwykłe lekceważone przez ludzi.Jeżeli ktoś cierpi na trwały zły humor, zazwyczaj jego znajomi starają się go naprostować, opowiadając komunały o czasowej chandrze. A to zupełna brednia – depresja jest chorobą, która powinna być właściwie kurowana. Cierpiącym na takie schorzenie rekomenduje się długotrwałe przyjmowanie silnych lekarstw i chodzenie na terapię.

Wbrew stereotypom, leczeniem nie jest jedzenie wielu tabliczek czekolady i nastawienie na przyjemności. Warto również obalić stereotyp, który twierdzi, że panowie na depresję nie chorują i nigdy nie ronią łez. To szkodliwa brednia, która posiada swoje źródła w zmaskunilizowanej kulturze, a nie w rzetelnych badaniach lekarskich. Aby uwypuklić kłamliwość takich mitów, warto przywołać jednego z największych ludzi w historii UK i całego globu – Winstona Churchilla, który cierpiał na okresowe depresje. Jak można zobaczyć, nawet najbardziej potężny i twardy mężczyzna może paść ofiarą zakłóceń, które są powodem depresji.

depresja

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą techniką leczenia i profilaktyki depresji jest terapia światłem (więcej na sklep Jak z pewnością się orientujecie, człowiek wymaga blasku Słońca, by bez problemu funkcjonować. Niedobór światła naszej życiodajnej gwiazdy sprawia, że zostaje mocno zachwiana gospodarka hormonalna – co z kolei prowadzi do poważnych zaburzeń nastroju. Najlepiej można to zobaczyć na przykładzie mieszkańców państw północnych, którzy nierzadko zapadają na depresję i mają skłonności samobójcze.

W zimowe miesiące zatem idealnym sposobem na trzymanie się z daleka od złego humoru jest lampa antydepresyjna. Można taką lampę zakupić i założyć w domu, by radować się pozytywnym nastrojem cały czas. Można także chodzić na zabiegi traktowania takim blaskiem – pomocne źródła. W ciepłe miesiące doskonałymi sposobami są rzecz jasna wyruszanie na długie spacery w słoneczne dni oraz jeżdżenie do dalekich krajów, w których słońce operuje z wielką mocą.

Tagi: , , ,