Naprawdę fachowe golarki Muhle Razor, albo znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodęOstatnio powraca moda na widoczny zarost u panów. Jest nawet konkretna nazwa przeznaczona dla tego typu mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa wywodzi się z angielskiego terminu, który oznacza w naszym języku „drwal”.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Broda od dawna kojarzona jest z męskością i siłą. Dla wielu panów jest manifestacją poważnego dorosłego na życie, męstwa i oczywiście ma służyć przekonaniu do tego również płci żeńskiej. Panie kochają lub nienawidzą zarostu i trudno poddawać się jakiejkolwiek statystyce. Wiele z nich uważa, że panowie z brodą są znacznie bardziej atrakcyjni, niż mężczyźni z ładnie ogoloną twarzą. Są bardziej tajemniczy, uwodzicielscy i przez to również bardziej męscy. I tak jak kobiety starają się podkreślać swoją kobiecość poprzez wybór konkretnego stroju czy makijażu, tak panowie swoją męskość lubią podkreślać właśnie brodą.

Zarost nie musi być duży, może być ledwo widoczny lub z kolei sięgać aż po tors. Dzisiejsze możliwości jeśli chodzi o golarki i rozmaitego rodzaju środki jak żele do golenia czy pianki są tak spore, że w zasadzie można zrobić na swojej twarzy prawdziwe cuda. Są panowie, którzy specjalnie strzygą brodę, podcinają, modelują, by nabrała oczekiwanego kształtu i wyrazu.

akcesoria do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Co odważniejsi mogą brodę również pomalować lub nadać jej oryginalny kształt. Więcej na .

Na pewno zadbanie o faktycznie ładną brodę nie jest takie proste. Błędnie sądzi się, że mężczyzna, który ma większy zarost, nic nie musi robić i zaniedbuje swoją twarz. Piękna broda wymaga znacznie lepszej pielęgnacji niż ogolona twarz. Również trzeba ją strzyc, modelować czy golić. Wykorzystuje się do tego naprawdę dobre golarki Muhle Razor, czy też nie mniej popularne Edwin Jagger Razor bądź zbliżone produkty . Jednym słowem nie jest tak, że zarośnięty pan, może całkowicie sobie odpuścić. Wręcz musi być mocniej zdeterminowany, aby dbać o swoją twarz, w przeciwnym razie może narazić się na negatywne opinie, kiedy jego broda będzie nieestetycznie wyglądać.

Prawdą jest, że broda odmienia wygląd mężczyzny i jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zabiegów, gdy mężczyzna chce coś u siebie zmienić.

Interesujący wpis? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie garnitury warszawa, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

Broda może dodawać lat, sprawiać, że mężczyzna wizualnie wygląda intrygująco i tajemniczo. Dlatego wciąż jest i jeszcze z pewnością długo będzie modna.

Tagi: , ,