Prawa należące się pasażerom linii lotniczychKorzystanie z samolotów jest bardzo komfortowym sposobem przemieszczania się. O ile oczywiście wiele uzależnione jest od tego, jaką klasą się podróżuje, ten sposób zawsze jest bardzo szybki. Z wykorzystaniem samolotu można być dużo szybciej w odległym kraju niż pokonując tę trasę przykładowo samochodem. Współczesne samoloty są niezwykle szybkie, a przy tym bezpieczne. Wiele osób czuje lęk przed lataniem, jednak powinno się pamiętać, że wypadki lotnicze mają miejsce faktycznie bardzo rzadko.

samolot

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości jest dużo większe prawdopodobieństwo ucierpienia w wypadku samochodowym niż lotniczym. Z tego powodu coraz więcej ludzi się ośmiela i lata samolotami. Znaczny wpływ na zwiększenie popularności lotów miało także powolne obniżenie kosztów biletów lotniczych. Ponadto w obrębie Europy wykonalne jest przedostawanie się przez granice tylko z dowodem osobistym, co znacznie ułatwiło podróżowanie (odszkodowanie za odwołany lot). Wsiadając do samolotu dobrze jest znać nie tylko własne obowiązki jako pasażera, ale również należące się prawa.

Prawo do poinformowania i opiekiPrzy okazji podróżowania samolotem można czasami natrafić na nieprzewidziane okoliczności. Wynikają one z różnych czynników, takich jak przykładowo niekorzystne warunki pogodowe. Przykładowo wyjątkowo gęsta mgła jest w stanie uniemożliwić wylot samolotu lub jego lądowanie. Klienci przede wszystkim mają prawo do otrzymywania informacji od przedstawicieli linii lotniczych na bieżąco. Poza tym zdarza się, że pasażerowie muszą pozostać na lotnisku czekając na start samolotu. Jeżeli takie oczekiwanie przedłuża się, linie lotnicze są zobowiązane do zapewnienia opieki pasażerom.

Uzyskiwanie odszkodowańCzasami zdarza się, że klienci nie są zadowoleni z usług oferowanych przez linie lotnicze. Przyczyn może być wiele, jedną z nich jest skierowanie pasażerów do niewłaściwej klasy. W takich i innego rodzaju przypadkach pasażerowie często starają się o odszkodowania od firmy (-> więcej).

Skoro czytasz ten artykuł, oznacza to, że zaciekawiło Cię przedstawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne wpisy (https://www.slubnystyl.pl/oferta/organizacja-slubu-w-plenerze.html) zawierają nie mniej atrakcyjne dane.

By uzyskać więcej danych na ten temat wystarczy w Internecie wyszukać przykładową frazę „odwołany lot odszkodowanie”. Odszkodowania takie mogą być zróżnicowane, ich wysokości uzależnione są od konkretnego przypadku, ale również od regulaminu ważnego w danych liniach lotniczych.

Tagi: , ,