Jakiego rodzaju powinno się używać kosmetyki do różnych typów włosów? O czym trzeba pamiętać?


Czy są jakieś domowe sposoby na piękne włosy? Takie pytanie zadaje sobie bardzo dużo pań, nie ma jednak uniwersalnej odpowiedzi na w ten sposób zadane pytanie, bo każdy rodzaj włosów wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Do tego dbanie o włosy bardzo jest zależne od tego jaka jest pora roku, ulega to zmianie też poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia w pielęgnacji włosów są różnego rodzaju czynności, przykładowo farbowanie, trwałe ondulacje czy stosowane szampony.

To samo możemy powiedzieć o wykorzystywanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, lecz jeśli chcemy jak najmniej problemów z włosami to wybierajmy jedynie profesjonalne lakiery – (czytaj w serwisie) – pełna oferta. Dużo pań ma problem z suchymi włosami, w jaki sposób w związku z tym o nie dbać? Takiego rodzaju włosy są najczęściej skutkiem częstego używania suszarki, modelowania i prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są suchsze, a więc nie mają połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybór właściwego szamponu i odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić ten typ włosów. Zresztą przejrzyj sama o tym – oferta Alterna na

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A w jaki sposób możemy zatroszczyć się o włosy kręcone? Pielęgnacja takich włosów powinna zacząć się od użycia dobrego szamponu i odżywki do włosów. Kosmetyki do tego rodzaju włosów muszą mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, które nawilżą kręcone włosy, które z natury są suche. Układanie oraz modelowanie włosów kręconych powinno się rozpocząć już podczas suszenia, zawinąć parę pasemek na palce oraz przystawiać je do dyfuzora. Znacznym problemem są włosy przetłuszczające się, bo wymagają codziennego mycia. To dlatego, iż szybko tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą także przyciągać zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów polecane jest wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Zbawienne właściwości cytryny spowodują ściąganie gruczołów łojowych, sprawiają również, iż rzadziej powstaje łupież. Pielęgnacja takich włosów wymaga, by stosować lekkie balsamy, jakie nie obciążają włosów, natomiast nadają im efekt puszystości. Niewskazane jest natomiast stosowanie kosmetyków bez spłukiwania. Jak widać, nie ma jednej rady na ładne włosy. Wszystko jest zależne od tego jaki rodzaj mamy. Jeżeli dostosujemy się do tych paru rad, możemy liczyć na dobre efekty.