Gdy zajmujesz się niesprawną osobą, musisz zadbać o odpowiednie akcesoria


Dochodzenie do siebie po chorobie, zabiegu operacyjnym lub urazie narządu ruchu potrafi mieć bardzo długi oraz mozolny przebieg. Rekonwalescenci w takich warunkach zmagają się z bolesnymi dolegliwościami oraz niedogodnościami, więc bardzo istotne jest, by zagwarantować im optymalny komfort oraz przyjazne otoczenie. Przydatne okaże się specjalistyczne wyposażenie, jakie można nabyć w sklepach z zaopatrzeniem dla pacjentów.

Rehabilitacja po wypadku

Kule ortopedyczne pachowe – pomocne przy licznych dolegliwościach układu ruchu

Kule ortopedyczne są wsparciem powszechnym przy zabiegach, chorobach i anomaliach związanych z narządem ruchu. Wśród kul ortopedycznych wyróżnia się kilka najważniejszych rodzajów, które mają zastosowanie przy określonych dolegliwościach oraz niesprawnościach. Kule łokciowe bywają wskazane przy różnorakiego typu urazach i schorzeniach nóg.http://gabinetfizjopunkt.pl/ (czytaj więcej)Są one wyposażone w wygodne podparcia dla łokci, które pozwalają podtrzymać ciało nawet, jeżeli pacjent jest zmuszony zabrać dłoń z kuli. Kule pachowe okazują się dogodnym rozwiązaniem dla osób z amputowaną nogą. Kule dla reumatyków pomagają zluzować nadgarstki i bywają odpowiednie dla osób, które mają trudności ze sprawnością rąk.

Krzesło toaletowe pozwala na komfortowe załatwianie potrzeb fizjologicznych

W wypadku osób niesprawnych ruchowo załatwianie potrzeb fizjologicznych bywa nie tylko trudne, lecz także krępujące. Krzesło toaletowe jest wyposażeniem, jakie pozwala dogodnie załatwić się w pozycji siedzącej.

Element ma postać komfortowego krzesła, pokrytego przyjemnym w dotyku i łatwym do utrzymania w czystości tworzywem, co daje optymalne uwarunkowania do wypróżniania się. Niektóre toaletowe krzesła zostały na dodatek wyposażone w kółka, co upraszcza transport chorego, kiedy ma on ochotę udać się do łazienki.

Nie wahaj się sięgać po specjalistyczne wyposażenie dla pacjentów

Dobrze jest zaznajomić się z możliwościami, jakie oferuje współczesne wyposażenie dla osób chorych, gdyż nie tylko znacząco ułatwia ono zajmowanie się niesprawnymi osobami, ale też im samym przynosi wygodę oraz uczucie intymności.Zarówno kule jak i krzesła toaletowe można zobaczyć i kupić w punktach (sprawdź adres) z wyposażeniem dla pacjentów.