Jak uratować komuś życie?Zazwyczaj nie dostrzegamy, jak kluczowe w naszym życiu może stać się poświęcenie paru godzin na jakąś naukę. Życie jest niebezpieczne, więc każdy musi wiedzieć, w jaki sposób trzeba prawidłowo reanimować rannego oraz co musimy przekazać, gdy dzwoni się po pogotowie ratunkowe. To są niezwykle cenne lekcje, dzięki którym można ocalić ludzkie życia.

Zabieg urządzeniem Zeltiq pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu z wybranej partii ciała

Autor: Optopol
Źródło: Optopol

To napawająca optymizmem kwestia, że pierwsza pomoc jest uczona we wszystkich liceach w Polsce. Najczęściej jest tak, że młodzi ludzie nie doceniają wartości tych szkoleń, widzą je identycznie jak resztę zajęć. Nie dostrzegają tego, jak silnie dobrze opanowana pierwsza pomoc może być przydatna w dorosłości. Nie oszukujmy się – nieszczęśliwe wypadki dzieją się każdego dnia, każdy może być świadkiem takiego zdarzenia. Bezradność w chwili, kiedy w opałach jest życie ludzkie, szczególnie bliskiego, jest okropna. W mediach raz na jakiś czas można zobaczyć ludzi, którzy wykazali się zdolnością pierwszej pomocy i opowiadają o tym, jak bardzo cieszą się, że zasady tej sztuki są im doskonale znane (rozwinięcie tematu: ). Czasem można dowiedzieć się o kimś, kto silnie żałuje dekoncentracji na lekcjach PO.

Dużym uchybieniem jest to, że podstaw pierwszej pomocy naucza się obligatoryjnie dopiero w liceum. Warto wspomnieć tutaj o pewnym pięknym bohaterze, który od lat próbuje upowszechniać lekcje o pierwszej promocji wśród wszystkich rodaków, nawet tych małych. Jurek Owsiak, gdyż o nim mowa, tworzy eventy, na których maluchy poznają, jak wygląda odpowiednio przeprowadzana pierwsza pomoc.

Jeżeli masz malucha i pragniesz, by umiał on ratować poszkodowanych, wybierz się z nim na takie szkolenia. Jeżeli sam nie masz pojęcia, jak to należy robić, poszukaj doniesień w internecie o szkoleniach przeprowadzanych w twojej okolicy. Rożne instytucje pożytku publicznego bardzo często nauczają pierwszej pomocy darmowo. Jeśli już nauczysz się pierwszej pomocy, zobacz co jeszcze Ci się przyda: apteczki do udzielania pierwszej pomocy
Tagi: , , , , ,