Kilka porad o tym, jak wygodnie i praktycznie wykończyć pokój dla swojego dziecka.

0 Comment


Urządzając dziecięcy pokój warto pamiętać o paru istotnych rzeczach. Najlepsza sytuacja będzie wtedy, kiedy każde z dzieci w domu posiadać będzie swój oddzielny pokój, w takim przypadku będzie można wszystko urządzić wygodnie, praktycznie, a jednocześnie zgodnie z oczekiwaniami młodego użytkownika.

szafka do pokoj dziecięcego

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w wielu przypadkach jedno pomieszczenie dzieli rodzeństwo, i wówczas konieczne jest takie zaprojektowanie wszystkiego, żeby było wygodnie dla każdego. Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że nie można zakupić tylko jednego kompletu mebli na wszystkie lata, od niemowlaka do nastolatka. Meble powinny zwiększać się wraz z ich użytkownikiem, bo w przeciwnym wypadku ich używanie nie tylko może być mało wygodne, ale może także być niebezpieczne. W okresie niemowlęcym będzie w pierwszej kolejności niezbędne wygodne, bezpieczne łóżeczko, najlepiej jeśli będzie miało wyciągane szczebelki, aby maluch mógł wędrować po świecie – strona producenta mebli dziecięcych. Dodatkowo malutki stoliczek, komoda i krzesło i to w zasadzie powinno starczyć, więcej zmian potrzebne będzie jak dziecko zacznie się uczyć.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Dla pięciolatka można już kupić meble, które powinny posłużyć nieco dłużej. Jeżeli się wybierze jakieś praktyczne, uniwersalne zestawy mebli dla dzieci, to nawet nastolatek będzie mógł z nich korzystać, pod warunkiem, że nie zostaną zniszczone – zestawy mebli dla dzieci. Łóżko też już można kupić pełnowymiarowe – nie ma żadnego problemu żeby korzystał z niego pięciolatek, a jak w wieku kilkunastu lat urośnie, to zapewne też się sprawdzi i będzie wygodne. Obowiązkowym wyposażeniem pokojów dla dzieci są biurka. Tu bardzo dobrym rozwiązaniem są modele mające regulację wysokości, w pewnym sensie rosną one wraz z ich właścicielem. Są one dość drogie, jeśli więc ktoś nie chce wydawać zbyt dużo, to może pomyśleć o klasycznej konstrukcji z wygodnym, obrotowym krzesłem. Na pewno przydadzą się również półki dla dzieci, na jakich będzie można poukładać wszystkie książki, zeszyty i przybory szkolne – link. Urządzając pokój należy pamiętać, że niejeden producent mebli dziecięcych daje możliwość przeróbek i modyfikacji swoich produktów, przez co można będzie wszystko dopasować do potrzeb.
Tagi: , ,