Przy każdym urządzeniu trzeba wykonywać pomiary drgań


Gdy na konkretnym miejscu pracy wykorzystywane okazują się różnorakiego rodzaju maszyny, to powinniśmy się liczyć z tym, że będą się na nim zjawiały słabsze albo silniejsze drgania.

Przez to warto systematycznie wykonywać pomiary drgań, tak by móc powiedzieć, czy nie przekraczają one właściwej normy, zwłaszcza jeżeli nasz pracownik spędza większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym stanowisku. W dodatku wykonywanie takich pomiarów dopomoże nam w porę zorientować się, że dane urządzenie rozpoczyna się psuć, ponieważ wówczas może się przydarzyć tak, że ilość tych drgań będzie się powoli zwiększała. Nie mniej najistotniejsze okazuje się to, by przeprowadzać te pomiary ze względu na stwierdzenie, czy mieścimy się w dopuszczalnych wartościach określonych przez bhp.

Zanim coś trafi na rynek musi odbyć analizy wytrzymałościowe

Każde urządzenie funkcjonuje pod obciążeniem. Czasami oddziałujemy na nie siłą naszej ręki, jeśli np. kroimy coś nożem, a czasami działają na nie większe obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe działa masa samochodu plus jego ładunku.

pomiary

Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego zanim jakikolwiek przedmiot trafi na rynek, w pierwszej kolejności przeprowadzane okazują się analizy wytrzymałościowe. Patrzy się pod jakim obciążeniem będzie w stanie wytrzymać konkretna rzecz, czy okaże się ona właściwie mocna i czy nie zjawia się http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-wisniowski żadne niebezpieczeństwo, że w czasie używania się przełamie, albo popsuje (więcej o analizach). Takie analizy zezwalają także określić, jaka może być największa moc nacisku, którą możemy wywierać na ten produkt.

Takie pomiary są niesamowicie ważne

Tego typu testy są niesamowicie istotne, gdyż otrzymane rezultaty, nie tylko zezwalają na określenie jak najlepiej wykorzystywać z konkretnych sprzętów, lecz również pomagają określić czy okazują się one całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników. Przez to tak ważne jest to, by systematycznie przeprowadzać takie testy i sprawdzać, jak dane sprzęty będą się http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann zachowywały z upływem czasu.