Serwery w chmurze, czyli postępowe rozwiązanie , które posiada dobre i złe stronyCloud computing czy, mówiąc odrobinę inaczej, Cloud Hosting, to rozwiązanie, które opracowano zwłaszcza z myślą o tych osobach, które prowadzą działalność gospodarczą. Ci, którzy dostrzegają tylko jego zalety zaznaczają, że jest to wręcz perfekcyjna forma outsourcingu. Jakie pozytywne i negatywne strony ma ta postępowa technologia?

Cloud Hosting to głównie wielka oszczędność. Będąc w posiadaniu SSD cloud server, musimy udźwignąć dużo mniejsze koszty, które wydalibyśmy na utrzymanie własnego serwera. SSD cloud server gwarantuje nam także niesamowitą mobilność, co dzisiaj jest naprawdę doceniane. Jeżeli podejmujemy decyzję o przechowywaniu plików w chmurze, to zapewniamy sobie dostęp do nich bez względu na to, w jakim miejscu właśnie jesteśmy.

cloud computing

Autor: Bernard Goldbach
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie na tym polega wyższość cieszącej się popularnością chmury nad używanymi od lat dyskami twardymi, które są zamontowane w komputerze. By skorzystać z chmury, wystarczy mieć dostęp do światowej sieci komputerowej oraz komputera lub – obecnie coraz częściej – telefonu. Chmura działa bez względu na to w jakim miejscu globu planujemy z niej skorzystać. Taka niemalże w ogóle nie ograniczona dostępność do zgromadzonych danych ma bardzo duże znaczenie w przypadku tych osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Można bowiem nadzorować wówczas różne czynności pracowników niezależnie od tego, w jakim kraju aktualnie przebywamy – poznaj cloud hosting.

Cloud Computing ma też mnóstwo wad, które bardzo często są zapominane przez jej zwolenników oraz tych, którzy prowadzą działalność polegającą na dostarczaniu tego rodzaju usług. Tyczą się one głównie kwestii bezpieczeństwa. Stawiając na korzystanie z chmury oraz usługi specjalistycznej firmy w tym obszarze, udostępniamy informacje mające związek z prowadzoną przez nas działalnością.

Właśnie z tego powodu z usług chmury można korzystać dopiero wówczas, gdy podpiszemy stosowne umowy precyzyjnie określające zasady (zobacz kwota wolna od potrąceń) współpracy. Powinno się pamiętać, że w umowie musi zostać bardzo dokładnie opisana procedura postępowania z informacjami w momencie, kiedy współpraca z firmą nie będzie kontynuowana – czytaj więcej o ssd cloud server. W przeciwnym razie pojawia się ryzyko wplątania się w bardzo poważne kłopoty. Nigdy bowiem nie możemy być do końca pewni, co firma postanowi zrobić z informacji, które przez nieraz długi czas czas znajdowały się w jej posiadaniu. Spraw dotyczących dokumentów regulujących współpracę trzeba wyjątkowo dokładnie pilnować.
Tagi: , ,