Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki wybierają współcześni panowie


Pomimo tego że to damy głównie są znane z wyjątkowej, a w niektórych przypadkach i przesadnej dbałości o higienę, to mężczyźni w żadnym razie nie planują ustępować swym żonom. Współcześnie każdy przedstawiciel męskiej płci może łatwo nabyć w drogerii, supermarkecie lub w sieci zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o własne ciało nie zawsze wyraża się poprzez zakup najdroższych produktów ze sklepowych regałów, ponieważ w istocie nie chodzi o cenę danego kosmetyku, ale o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Tego rodzaju pytanie rodem prawie z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek co poniektórym panom. Tymczasem niewielu trzydziestolatków czy sześćdziesięciolatków sprawdza etykiety umieszczone na plastikowych pojemniczkach.kluczowa treść fotele podologiczneNajważniejszy będzie wykaz substancji, jakich warto unikać, a do nich z pewnością wliczymy SLS-y, parabeny i silikony. Na razie konsumencka świadomość bywa niestety kształtowana głównie przez ceny, a także często organizowane promocje i wyprzedaże.
O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak ująć, wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, o tyle zwyczajnego mydła używano przed laty powszechnie, a w XXI wieku wykorzystują go tylko nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem po goleniu faceci bardzo często stosują rozmaitego rodzaju balsamy, ale i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po czterdziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemal codziennie, więc pudełka bardzo szybko się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w najdroższe preparaty i chcąc nie chcąc panowie najczęściej zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w sklepach, w których mogą liczyć na niewygórowane ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków praktycznie bywają kupowane z myślą o upominkach ofiarowywanych z naprawdę wyjątkowych okazji.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie ręcznie tworzone świece, który w tamtym miejscu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Przykładowo, krem do golenia firmy Truefitt & hill można bez obaw dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy rekomendowane panom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Mężczyzny wręcza się całkiem zwykłe i niedrogie kosmetyki, jakich pełno w każdej perfumerii albo nawet mydlarni, czyli najczęściej żele pod prysznic, jak również pozostałe kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.