Wypowiadamy wojnę depresji


Nie czarujmy się – Polska jest zjawiskowa, ale jej klimat już zdecydowanie mniej. Pora zimowa przeciąga się od października do początków kwietnia, co jest dołujące dla krajan. Mała dostępność światla powoduje, że każdy z nas odczuwa silny spadek werwy. Słońce bowiem jest niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu – jego deficyt posiada niekorzystny wpływ na hormony. W naszym kraju notujemy to w znacznej skali, jednak o wiele gorzej czują się obywatele krajów półwyspu skandynawskiego. Badania wskazują, że w tych krajach jest duży procent targnięć na swoje życie, które mają źródło w chorobach depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z chłodnymi dniami jest powiązana depresja sezonowa, która jest potężnym zmniejszeniem dobrego samopoczucia podczas niesłonecznych dni. Wiele osób ignoruje symptomy takiej dolegliwości, uważając ją za coś błahego. Jest jednak inaczej – depresja sezonowa może wywoływać wiele okropnych konsekwencji. Zły humor może wywołać zmniejszenie wydajności pracy, kłopoty w kontaktach z ukochanymi oraz myśli samobójcze.

Jak walczyć z taką dolegliwością? Wyśmienitym sposobem jest lampa antydepresyjna. Tego rodzaju sprzęt daje światło zbliżone do zwykłego blasku naszej życiodajnej gwiazdy. Lampę antydepresyjną można zakupić i zamontować w pomieszczeniu lub regularnie zaglądać do gabinetów, które prowadzą sesje kuracyjne z takim światłem. Jeśli zatem czujesz, że coraz trudniej wstaje ci się z łóżka, humor nie dopisuje i nie posiadasz chęci na wiele rzeczy, musisz przemyśleć nabycie takiej lampy.

Spodobał Cię tego typu tekst? To przeczytaj ponadto to, w tym miejscu także znajdują się tylko świetne informacje (https://apteka.sloneczna24.pl/pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.html), które z pewnością Cię zainteresują.

Rozsądnie jest również przejść się do apteki i nabyć parę wartościowych produktów, takich jak witamina D. Jeśli twoja depresja sezonowa przemienia się w długotrwałe załamanie nastroju, powinieneś bezwzględnie wybrać się po diagnozę do psychiatry. W takich przypadkach konieczne jest kurowanie się odpowiednimi lekarstwami oraz zapisanie się na pogłębioną terapię z analitykiem – dowiedz się.