Najlepsza obsługa i jak najwyższe jakościowe produkty – to model, do którego dąży wiele firm. Potrzeba wiele pracy, by to zrealizować


To bardzo dobry znak, kiedy podnosi się poziom danych usług, a jeszcze bardziej korzystnie, jak dzieje się to w skali całej branży. Gdy tego typu kwestia występuje możemy powiedzieć, że branża odpowiednio reaguje, a raczej organizacje skupione w konkretnym segmencie rynku, ponieważ to oznacza wyższą jakość dla każdej osoby, dla każdego potencjalnego nabywcy. Gdyby tak nie było mielibyśmy możliwość dostawania produktów średnich, niekoniecznie dopasowanych do naszych potrzeb, trochę słabych jakościowo. Nikt sobie tego raczej nie życzy, chociaż w wielu dziedzinach to niestety normalka. Na szczęście obiecujący trend jest dostrzegany, a to wpływa na zadowolenie klientów i w konsekwencji większe obroty właścicieli przedsiębiorstw.

To więc działa w obie strony i trudno się dziwić, dlaczego istotnie tak się dzieje. Skoro z jednej strony jest podparta dowodami obietnica, to z drugiej przyjdzie pozytywny odzew. Nikt przecież nie lubi jak się go oszukuje, nikt nie preferuje rzeczy, które tylko pozornie są warte swojej wartości, a tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Rozumieją więc to przedstawiciele wielu gałęzi przemysłu tworząc więc, czy to profesjonalne kosmetyki do włosów (kliknij tutaj) czy profesjonalne części do aut.
Korzystniej bowiem zainwestować większą ilość w określony produkt, jaki nabywca zaakceptuje dzięki swojej pewności niż wypuszczać na rynek produkt niski jakościowo, który konsument nie zaakceptuje. Zresztą, jakie będzie miał wyjście, skoro dostanie produkt, jaki po jakimś czasie okaże się niewartym swojej ceny, to naturalnym odruchem będzie bojkotowanie konkretnej firmy w przyszłości. Zamiast tego coraz więcej firm stawia na wysoka lojalność i jakość. Wpływ ma na to również zmiana na linii sprzedawca-klient (więcej informacji). Kiedyś ruch był w zasadzie ten sam – komunikacja biegła od sprzedającego do konsumenta. Jakby coś się działo klient mógł ewentualnie zadzwonić lub napisać do biura obsługi klienta. Obecnie jest całkowicie inaczej.

Dzięki rozwojowi różnorodnych nowych mediów, na przykład social media klient może bardzo szybko wykreować kryzys danej firmie. Po prostu, coś mu się nie będzie podobać i napiszę to na swoim profilu na jednym z tego typu kont społecznościowych, a tego typu informacja niezwykle prędko idzie w świat. Nie warto więc ryzykować tego typu kryzysów, ponieważ są obecnie bardziej rzeczywiste niż kiedykolwiek.