Najczęściej występujące schorzenia z dziedziny dermatologii


Skóra jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych ludzkich organów. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że ochrania ludzkie ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki niej, narządy wewnętrzne są bezpieczne. Na dodatek, skóra to również ludzki organ o największej powierzchni, w związku z tym nie jest wolna od problemów, które niestety przez dużo osób rozpatrywane są jedynie w kategoriach kosmetycznych.

Dermatolog przy mikroskopie

Autor: Expert Infantry
Źródło: http://www.flickr.com
To dość duży błąd, gdyż wiele podobnych schorzeń jest niebezpiecznych i zagraża ludzkiemu zdrowiu. Z tego względu, kiedy zauważy się jakiekolwiek niepokojące objawy, jak najszybciej należy udać się do specjalisty, jakim jest dermatolog z Gdyni .

Które choroby występują najczęściej? Przede wszystkim – trądzik. Może on mieć różne stopnie nasilenia – z reguły to kilka krostek i zaskórników, jakie można wyeliminować łagodnymi środkami, chociażby specjalistycznymi kremami czy kosmetykami do mycia twarzy. Zdarzają się jednakże dużo bardziej poważne przypadki, gdy trądzik zajmuje całą twarz, jest bolesny, czasami pojawia się także na dekolcie oraz plecach.

Wtedy często jest konieczne leczenie szpitalne przy użyciu naprawdę inwazyjnych lekarstw. Inną odmianą jest trądzik różowaty, pojawiający się już po okresie dojrzewania, w dorosłym wieku. Wiele osób boryka się w dodatku z wypadaniem włosów. Czasem jest to wyłącznie okresowy problem, spowodowany niewłaściwym odżywianiem się lub stresem. Poważniejszym schorzeniem jest łysienie. Dermatolog ma możliwość przepisać efektywne preparaty, z reguły w postaci wcierek w skórę głowy, które mogą zredukować wypadanie włosów.

Do dermatologa warto udać się też w przypadku nadmiernej suchości skóry, kiedy jest ona ciągle podrażniona oraz zaczerwieniona. W takich sytuacjach bowiem przeważnie cierpi się na Atopowe Zapalenie Skóry, jakie występuje również u niemowląt.

Użyteczny wpis? Jeśli tak uważasz, sprawdź dodatkowe artykuły na analizowany temat – bez obaw kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Co więcej, do rzadkości nie należy Łojotokowe Zapalenie Skóry, które czasami pojawia się na skórze głowy. Częste przetłuszczanie się włosów to tylko jeden z alarmujących sygnałów. Mogą pojawiać się też krostki lub charakterystyczna „łuska”. Żadnych objawów ze strony skóry nie można lekceważyć. Dermatolog (zobacz więcej) to lekarz, który może okazać się pomocny nie tylko w utrzymaniu skóry w należytym stanie.