Wzór przemysłuApple – wielka korporacja, która produkuje komputery i urządzenia przenośne, jest aktualnie najbogatszą firmą na świecie. Donośny sukces firmy, którą założył słynny Steve Jobs, ma początek w czymś, co nazywa się nowatorski wzór przemysłowy. Każdy zauważy, że wyroby Apple niesamowicie odznaczają się świetnym projektem. To prawdziwa zasługa byłego szefa Apple, który charakteryzował się wręcz manią na punkcie detali. W latach 80 w sklepach pojawił się Macintosh, domowy PC, który był przystępny dla zwykłego użytkownika. Następne projekty nie były już tak świetne.

(Przeczytaj też )

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg
Gdy do firmy po latach zatrudnienia w Pixarze powrócił Steve Jobs, Apple zaczął wyróżniać się niesamowitą estetyką. Naturalnie wytwory, takie jak PowerBook, charakteryzowały się niezłymi osiągami technicznymi, lecz najbardziej kuszące dla klientów okazywały się charakterystyczne projekty. Wiele osób twierdzi, że zamawiając produkty Apple wydaje się pieniądze jedynie na designy i magię marki. Jest w tym wniosku sporo prawdy, produkty Apple są teraz czymś więcej niż klasycznymi dobrami konsumpcyjnymi.

tłumaczy ten temat. Nie tak dawno Samsung przegrał starcie z Apple – sąd orzekł, że Samsung zabrał Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy.

Masz chęć zobaczyć inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj agencja marketingowa warszawa, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Wielu ekspertów podkreśla hipokryzję Apple, bo Apple również trochę idei przechwycił od innych podmiotów. Tak było z interfejsem graficznym, który pioniersko funkcjonował na urządzeniach marki Xerox. Kiedy ludzie Jobsa zobaczyli na własne oczy znakomity pomysł ludzi z laboratoriów PARC, umieścili go w świetnie sprzedającym się później PC Macintosh. (Więcej tutaj ) Zdaje się że własność przemysłowa musi być mocno chroniona przez sądy, jednak powinno się zachować pewien umiar. Nie powinno się zezwolić, by firmy mogły zastrzegać w zasadzie każdy, nawet maleńki szczegół swoich wyrobów, ponieważ wpłynie to negatywnie na rynek.

Tagi: ,