W jaki sposób leczyć urazy oraz kontuzje które powstały w czasie aktywności sportowej, metody i sposoby ich zapobiegania.Sport to samo zdrowie – to hasło wszyscy słyszeli słyszał setki jeżeli nie tysiące razy. Rzeczywiście aktywność sportowa ma bardzo duże znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia, formy i kondycji.

Sposób na kontuzje sportoweJednak biorąc się za jakieś sporty trzeba mieć świadomość tego, że przeważnie będzie się to wiązać z ryzykiem pojawienia się jakiejś kontuzji lub urazu. Dlatego też za każdym razem, gdy ktoś się weźmie za jakąś sportową aktywność, powinien pamiętać o paru istotnych sprawach, jakie sporo ograniczą możliwość wystąpienia kontuzji. Po pierwsze trzeba zadbać o odpowiednią rozgrzewkę i rozciąganie, odpowiednio przygotowane mięśnie i ścięgna będą dużo odporniejsze na urazy. Poza tym należy pamiętać o odpowiednim ubiorze – częste kontuzje sportowe pojawiły się dlategowzięły się właśnie z tego, że ktoś miał na nogach niewłaściwe obuwie albo zapomniał o ochraniaczach albo (strona tutaj) kasku. Ważne jest także to, żeby ćwiczyć rozsądnie i z umiarem, nie należy za bardzo forsować tempa, a stopniowo podnosić poziom swojej formy.

Wielu ludzi uważa bieganie za bardzo bezpieczny sport, a tymczasem rodzi on wiele kontuzji. Podczas biegu mocno obciąża się stawy i mięśnie. Jeśli zlekceważy rozgrzewkę albo zbyt forsownie zacznie się trenować, to rezultatem tego może być jakiś mniej lub bardziej przykry uraz.

Medycyna sportowa – Wrocław
Najczęściej występujące kontuzje biegaczy, to przeciążenia mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięte stawy i uszkodzenia więzadeł.

Autor: KEEN

Pierwsze dwa z nich wynikają najczęściej ze zbyt mocnego treningu, pozostałe z niewłaściwej techniki, źle dobranych butów czy też słabego przygotowania siłowego. Większość kontuzji można skutecznie wyleczyć, choć czasami może to wymagać jakiegoś czasu na powrót do normalnej formy, jednak niektóre mogą wymagać poważniejszych zabiegów. Przeprowadzaniem takich zabiegów i rehabilitacją po nich będzie się na przykład zajmować medycyna sportowa wrocław, doświadczeni lekarze z pewnością dadzą sobie radę z najtrudniejszymi przypadkami.
Więcej informacji Sprawdź tę stronę

Tagi: , , , ,