Wizyta u kosmetyczkiDobra kosmetyczka, profesjonalny gabinet kosmetyczny – jak odszukać taką osobę i takie miejsce? W gabinecie piękności liczymy przecież na pielęgnacyjne zabiegi, wykonane ręką profesjonalistki, lecz również na chwile odprężenia i przekonanie, iż wizyta nie zaszkodzi lecz pomoże. W jaki sposób wybrać najlepszy salon kosmetyczny?

masaż

Źródło: flickr.com

W czasie pierwszej wizyty dobrze jest zwrócić uwagę na zasady higieny, dezynfekcji i wyposażenie salonu. Przyjemne dla oka, sterylne wnętrze powinno sprawić, iż poczujemy się dobrze. Profesjonalne salony piękności wyróżnia najwyższa jakość obsługi klienta, ale też właściwe wyposażenie gabinetów kosmetycznych. Czytaj więcej w tym temacie: w tym zawodzie są fotele elektryczne kosmetyczne. Najlepiej, gdy właściciel gabinetu decydując się na ten element wyposażenia stawia na sprzęt z funkcjonalnym, hydraulicznym podnoszeniem i opuszczaniem. W sprzedaży znajdziemy meble uniwersalne jak i powstałe specjalnie do wykonywania określonych zabiegów. Profesjonalny fotel zaopatrzony jest w wyjmowane podłokietniki, bez trudności zmywalne obicie oraz pałąk na zamocowanie jednorazowego prześcieradła czy ceraty.

Bardzo poręczne są też kuwety, w których trzyma się stosowany podczas zabiegu sprzęt. Wybór fotela powinien być podyktowany przede wszystkim jego funkcjonalnością, ale nie bez znaczenia jest też model – dobrze gdy pasuje do tylu pomieszczenia. Dużo więcej na stronie: Cosmed24.

Sprawdźmy kwalifikacje, ponieważ nie każde złoto – hiperłącze – co się świeci, jak powiada znane przysłowie. Ładna strona internetowa to tylko przyjemny dodatek. Najważniejszym kryterium jest kierunkowe wykształcenie, certyfikaty, a także doświadczenie zawodowe.

Salon kosmetyczny hair & nail concept

Autor: hair & nail concept
Źródło: hair & nail concept

Szukajmy opinii. Dobrym źródłem informacji są inne klientki salonu. Warto zasięgnąć porad przyjaciółek, czy znają godny zaufania salon oxybrazja salon glowspa kosmetyczny albo mają dobre doświadczenia z kosmetyczką, do której planujemy się udać. Sporo przydatnych wiadomości wyszukać można również w globalnej sieci. Kobiety ochoczo udzielają informacji w tym temacie. Dobrym pomysłem jest także szukanie wiadomości na tematycznych forach internetowych, dużych portalach lub serwisach poświęconych urodzie.

Tagi: , , , ,