Stomatolog to nie tylko leczenie zębów – sprawdź, jakie jeszcze zabiegi można wykonać w gabinecie


Wizyta u dentysty to nie zawsze wyłącznie leczenie zębów. Stomatolodzy przeprowadzają szereg zabiegów, które umożliwiają cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Jeżeli w związku z powyższym w niedługim czasie idziesz na kontrolę, musisz orientować się, które usługi warto jest wybrać, by nie odczuwać wstydu szeroko się śmiejąc.

Dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowa jest rzecz jasna profilaktyka, jaka obejmuje nie tylko leczenie ubytków, lecz także piaskowanie, pomagające w usuwaniu osadów, które pojawiają się w konsekwencji picia napojów lub palenia tytoniu. Kamienia zaś można pozbyć się w ramach scalingu. Powyższe zabiegi należy wykonywać raz na kilka miesięcy, chyba że ze względów zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, niezbędne są częstsze działania.

Poza profilaktyką istotna jest estetyczna stomatologia kraków, której głównym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu poprzez rekonstrukcje zębów, poprawę ich kształtu czy wybielanie wykonywane sposobem nakładkowym albo lampami w gabinecie. Możliwe jest także wybielanie martwych zębów, jakie przybierają nieestetyczny, szary odcień. Jeżeli natomiast z jakiś powodów straciliśmy część albo całe uzębienie, potrzebne będą implanty zębów (na tej stronie). Choć to droga inwestycja, to z pewnością się opłaca, gdyż jej efekty są długotrwałe. Zadaniem implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, które niczym się od nich nie różnią poza tym, iż są sztuczne. Przeciwdziałają zanikaniu kości szczęki i sprawiają, iż na nowo chcemy się śmiać.

Należy o nie dbać tak samo, jak o naturalne zęby, gdyż bakterie nadal gromadzą się w ustach, dlatego nie można zapominać o ich myciu. Implanty zrobione są z tytanu oraz dobiera się je do określonego pacjenta, z tego powodu nie powinny wywołać reakcji alergicznych, które zmusiłyby do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Biorąc pod uwagę powyższe propozycje możesz spytać swojego dentystę, jaki zabieg byłby najlepszy dla twoich zębów, by poprawić ich wygląd. Dobry dentysta wołomin (przedsiębiorstwa : – www.wolomin.centrumdemed.pl/stomatolog-dentysta/) doradzi ci najlepsze rozwiązanie oraz zaproponuje plan leczenia dopasowany do twoich wymagań oraz możliwości finansowych, tak, abyś był usatysfakcjonowany z rezultatu. O zęby dobrze jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam do końca życia.