W jaki sposób zaplanować początkowy miesiąc w domku po powrocie z oddziału położniczego?


Pierwszy okres po powrocie z dzieckiem do własnego domku jest niezwykle trudnym czasem, pomimo ogromnej radości jaką mamy z powodu nowo przybyłego mieszkańca. Dobrze byłoby gdyby w tym początkowym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

W początkowym trudnym okresie karmienia piersią ułatwią nam życie jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelakim wypadkom z plamami na bluzce. Zdecydujmy się na te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (aby nie nie były widoczne pod bluzką). Aby zapewnić sobie komfort karmienia, niezbędny może okazać się również odciągacz pokarmu ręczny lub elektroniczny. Sprawdź przydatne dla karmiących mam.

Jeśli u mamy karmiącej występują kłopoty z ilością pokarmu dobrze jest jeśli będzie ona popijać specjalne herbatki dla mamy karmiącej. W handlu dostępne jest wiele różnego rodzaju i o różnych składnikach odpowiednich herbatek ziołowych mających wspomóc laktację u mamy karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację dzidziusia w handlu znajduje się również masa rzeczy które możemy wykorzystać. Porównaj akcesoria, jakie w stu procentach będą przydatne podczas początkowych miesięcy: chusteczki do higieny.

Bez najmniejszych wątpliwości konieczne są wilgotne chusteczki dla dzieci, w których to zapas radzę się zaopatrzyć. Pieluchy zaś, można zakupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak także możemy kupić klasyczne pieluszki tetrowe. Tetrowe czasem okazują się konieczne w początkowych tygodniach (czasem miesiącach) życia maluszka. Dzieje się to w przypadkach gdy lekarz zaleci tzw. „szerokie pieluszkowanie” pociechy.

I na zakończenie pamiętajmy, iż tak samo jak podczas ciąży mama dbała o bezpieczeństwo swego nienarodzonego dziecka używając podczas jazdy autem adapterów do pasów, tak i teraz po powrocie z dzidziusiem ze szpitala przygotowujemy mieszkanie z myślą o bezpieczeństwie naszego
malucha.