Wyprawka dla dziecka


Część rodzicieli odkłada sprawunki dla niemowlaczka na czas po porodzie. Wpływa na to sporo czynników: złe samopoczucie, nieodzowność hospitalizacji, albo zwyczajne człowiecze przesądy.Dobrze jest jednakże zastanowić się nad tym wcześniej i kupić co najmniej podstawowe artykuły.

Nie wszystko trzeba kupić osobiście. O pomoc można poprosić familię czy zrobić takie zakupy w sklepie wirtualnym albo – link – na aukcjach. Czasem możemy popytać znajomych, mających pociechy, czy mają do sprzedania, na przykład kołyskę, wózek, ubranka. W pierwszym roku życia pociechy tak prędko rosną, iż wiele artykułów przydaje się na niedługi czas. Zakupy dla bobaska. Kupowanie pierwszych przedmioty dla potomka sprawia sporo radości przyszłym mamom. Dziecko w pierwszym roku będzie rosło bardzo szybko. Wobec tego nie trzeba kupować nazbyt wielu ubrań. Na początku najlepiej wybrać body i śpioszki w rozmiarze 56 – 68cm. W zależności od pory roku, w której maleństwo przyjdzie na świat, musimy przygotować dla niego również należyte ubranka do przechadzek na dwór (kurteczkę, czapeczkę).

urządzenie

Autor: Parker Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy zwrócić uwagę, by ubrania były uszyte z odpowiednich, przepuszczających powietrze materiałów. Spis ubranek dla oseska: kilka sztuk body z krótkim i długim rękawem (około 5 sztuk powinno starczyć). Trzeba zwracać uwagę, by otwór na głowę był stosownie duży, kilka bawełnianych koszulek albo kaftaników, parę bawełnianych śpioszków na napy, 5 par skarpet, najodpowiedniej bawełnianych, bez ściągacza, 2 sweterki jak też spodenki, czapki w zależności od pory roku, w której dziecko przychodzi na świat, trzy-cztery pajace, jeśli mały człowiek rodzi się wiosną czy jesienią, warto zakupić ubranko uszyte z polaru, bo wówczas przyda się w czasie przechadzek, jeżeli dziecko ma urodzić się zimą, trzeba kupić ciepłą czapkę, rękawiczki, kombinezonik zimowy, ciepły śpiwór, pięć sztuk śliniaczków, które stanowią ochronę ubranka przed ulewaniem albo nadmiernym ślinieniem, ręcznik – masz więcej pytań? frotte z kapturkiem – dwie sztuki a także rożek, w jakim będzie wygodnie podtrzymywać maleństwo do karmienia.

Nie zapomnijmy również o takich szczegółach jak nożyczki dziecięce do paznokci (oferta), czy zapewniająca bezpieczeństwo maluszkowi niania elektroniczna Canpol.