Wyprawka dla dzieci – niezbędne produkty


Narodziny dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i najbliższych. Sporo rodzin jeszcze zanim maluch się pojawi stara się skompletować najistotniejsze akcesoria, które będą niezbędne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeśli nie wiemy jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto wziąć pod uwagę takie artykuły, które są uniwersalne i z pewnością będą przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich produktów są rzecz jasna pieluszki dla niemowlaka. Powinny być zrobione z miękkiego, a jednocześnie chłonnego materiału. Nowością na rynku pod tym względem są pieluszki bambusowe dostępne na Produkowane są w stu procentach z włókna bambusowego, które posiada sporo zalet jeśli mowa o artykułach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są bardzo miękkie a równocześnie chłonne – z ponad 50% większą skutecznością wchłaniają płyny niż klasyczna bawełna. Surowiec ma także właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku niemowląt. Nie drażni skóry i może być wykorzystywany również przy skórze alergicznej. Dodatkowo pieluszki takie zachowują właściwości termoregulacyjne – w lecie zapewniają przewiewność, zimą natomiast zachowują ciepło. Jest to zatem bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie, dlatego jeżeli myślimy nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców warto podarować pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem jest również zakup niezbędnych tekstyliów. Różnego typu puchate kocyki czy ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeżeli będą zrobione z naturalnej bawełny i nie będą posiadały niebezpiecznych dla skóry dziecka substancji. Takie produkty są zazwyczaj niezwykle barwne, zawierają motywy adekwatne dla chłopców i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemu z kupieniem najlepszego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku noworodków, których skóra jest bardzo wrażliwa, więc produkty muszą być jak najlepszej jakości. Wiele tanich tekstyliów pochodzi z Chin, powinniśmy być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na lokalnych producentów , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia noworodka.