Co powinno się zweryfikować, nim zrobisz zakupy w hurtowni odzieży?


Kiedyś kupowanie odzieży w second handzie było uznawane za coś wstydliwego. Teraz nie jest to już symbolem ubóstwa, raczej gospodarności czy innowacyjności. Odzież używana zdobyła coraz większą popularność, dlatego posiadacze second handów często nabywają w wielorakich hurtowniach odzieży używanej. Co powinno się wiedzieć, nim dokona się transakcji w hurtowni?


Lepiej kupować osobiście czy w sieci?

odzież używana
Początkowo trzeba się zorientować gdzie zlokalizowana jest wybrana przez nas hurtownia odzieży oraz czy funkcjonuje ona wyłącznie przez internet, czy można udać się do niej osobiście i obejrzeć kolekcję. Istotny jest również termin wykonania dyspozycji. Najczęściej jest on wszakże dosyć niedługi (zazwyczaj to 1-2 dni roboczych).
Hurtownia – dalsze informacje – odzieży jak sama nazwa podpowiada zazwyczaj przyjmuje tylko zlecenia hurtowe oraz nie akceptuje transakcji detalicznej. Kooperuje jedynie z właścicielami pawilonów niemobilnych lub internetowych oraz przykładowo marketów z odzieżą używaną. Aczkolwiek nie jest to standardem. Jeżeli więc nie mamy swojej działalności opłaci się wyszukać hurtownię odzieży obsługującą dodatkowo klientów detalicznych. Powinno się wówczas wziąć pod uwagę, że ceny poszczególnych artykułów mogą być wyższe aniżeli te, które oferuje się klientom kupującym asortyment na dużą skalę. W tym miejscu więcej informacji: zorientować się skąd jest odzież używana, której zakupem jesteśmy zainteresowani. Czy jest segregowana i w jaki sposób jest pakowana. Czy hurtownia – polecane – odzieży, którą sobie wytypowaliśmy nie miesza asortymentu z ubraniami gorszymi jakościowo lub takimi, która w ogóle nie kwalifikuje się na sprzedaż.


Czy to jest zyskowne?

ciuchy damskie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że aby zakup odzieży używanej przez Internet był opłacalny, cena po dodaniu opłat wysyłki musi być niska. Wiele hurtowni odzieży realizuje dość sprawnie takie transakcje, a koszt wysyłki sięga zazwyczaj 14 złotych (za przesyłkę do 30 kilogramów) metodą przelewu i 19 złotych jeśli wybierzemy opcję za pobraniem. Opłaty te są niezmienne niezależnie od tego jak dużo odzieży używanej się zamówi. Często przy zakupie powyżej określonej wagi (przykładowo 4 ton) przewóz pod wskazane miejsce jest nieodpłatny oraz dodatkowo jest sposobność renegocjacji ceny za kilogram odzieży używanej.