Projektanci świata mody. Czy za każdym razem mają słuszność?


Jak to jest z tą modą, która co sezon zagląda do naszej garderoby i sprawdza, lustruje, co w niej mamy, jakie zmiany zaszły i czy na lepsze, a może jednakna gorsze, i jakie są nasze plany, czy poddamy się nowym trendom , czy też nie, lepiej będzie jak obierzemy swój własny kierunek, pójdziemy swoją ścieżką, nie będziemy wzorować się na jednosezonowej modzie, która pryśnie tak szybko jak się pojawiła, jak bańka mydlana i nastanie coś nowego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada wygląda tak, iż nie nie ma sensu polegać tylko na najnowszych trendach mody, gdyż można wyjść na tym źle. Jeżeli parę lat temy jakiś twórca mody wieszczył, że spodnie materiałowe damskie to już przeżytek to teraz dopiero wiadomo jak nie miał racji. Ten rodzaj spodni ma się bardzo dobrze. Takie przedstawianie swoich wizji jest podobne do prognoz futurologów, którzy przewidują, że za pięćdziesiąt lat jakiś kraj przestanie istnieć, a za sto lat inny kraj będzie globalną potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest niedorzeczne, gdyż nieczęsto się sprawdza, z drugiej strony ten sam „jasnowidz” za

Modelka

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już mógł oglądać czy to co mówił rzeczywiście się sprawdziło, więc może dziś snuć różnorakie wizje przyszłości (spodnie sportowe damskie).

Tak samo sprawa się ma z kreatorami mody, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy, oraz że wszystko, co powiedzą bez wątpienia się ziści. Wierzą, że spodnie sportowe damskie przestaną istnieć, a sztruksy damskie przeobrażą się w coś na kształt skafandra kosmonauty. Takie wizje wydaja się śmieszne, no przecież można fantazjować. Podobnie, wielu z tych ludzi jeszcze parę lat temu mówiło, iż spodnie wizytowe damskie staną się zbyt podobne do męskich, tak bardzo, że aż trudno będzie je rozróżnić. Jak widać, to, oraz całe mnóstwo innych prognoz się nie sprawdziło. Zatem, czy opłaca się słuchać fachowców w zakresie mody? (eleganckie spodnie damskie).

Niekoniecznie, gdyż każdy z nas wie, co będzie dla niego dobre, w jakim stroju czuje się dobrze, co powinien założyć na konkretną ceremonię, a co w trakcie innej okazji nie pasuje. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że istnieją ludzie zajmujący się modą, którzy naprawdę będą w stanie udzielić nam cennej rady, potrzeba właściwie jednej rzeczy: obopólnego zrozumienia. Powinniśmy przyjąć wizję projektanta|, a on z kolei powinien wziąć pod uwagę nasz indywidualny gust i nasze wybory. Dzięki tak wyglądającej kooperacji można osiągnąć najlepsze rezultaty.