Własny sklep – co robić, aby mieć dużo zadowolonych konsumentów?Otwierasz sklep alkoholowy, a może odzieżowy? To oczywiście niezły pomysł na biznes. Przecież ludzie z pewnością nigdy nie przestaną robić zakupów. Jeśli więc będziesz oferował porządny towar wysokiej jakości, a przy tym w przystępnej cenie, możesz liczyć na to, że nie będzie brakować ci klientów i będzie ci się w miarę dobrze powodziło. Jeśli natomiast masz nadzieję na taki sukces, musisz w to najpierw włożyć sporo pracy.

Musisz przekonać mieszkające w pobliżu osoby, rozmaitych potencjalnych klientów, że warto u ciebie robić zakupy, że jesteś solidny, uczciwy i że spośród wszystkich innych sklepów warto przyjść właśnie do ciebie. Żeby tak się jednak stało, trzeba jak najlepiej wszystko rozplanować.

Może Cię również zainteresować –

reklama outdoor

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym rzędzie skup (www.snmw.pl/skup-wycena/) się na reklamie. Postaraj się, by było o tobie głośno. Dotyczy to zwłaszcza najbliższej okolicy. W końcu, jeśli chodzi o dobór sklepów, w których robimy zakupy, decydujące jest zazwyczaj właśnie to, by znajdowały się w pobliżu. Nikt z nas raczej nie jedzie po chleb, czy masło na drugi kraniec miasta, chyba że do marketu, który lubimy bądź w którym jest bardzo tanio. Ale zazwyczaj wybieramy zwykle sklepy zlokalizowane po sąsiedzku.

Odpowiednim rozwiązaniem jeżeli chodzi o reklamę będą na pewno plakaty i ulotki. Zarazem jedne, jak i drugie można wydrukować na zwykłej domowej drukarce, chociaż będą one lepszej jakości, jeżeli zyskam dostęp do profesjonalnego sprzętu. Jeżeli chodzi o plakaty, to rozwieśmy je wszędzie w okolicy, niech każdy mieszkaniec je zobaczy. O rozdawanie ulotek możemy poprosić nastoletnie dzieci – swoje lub znajomych. Na pewno chętnie sobie one w ten sposób dorobią.

Ten odsyłacz do www przedstawi Ci fascynujące dane na opisywany temat, które będą niezwykle wciągające oraz dokładnie omówią ten wątek.

Zadbajmy również o to, by sklep był w pełni widoczny i to najlepiej z oddali. Świetnym pomysłem są więc litery podświetlane od tyłu, które każdy dostrzeże nie tylko za dnia, ale także nocą.

Może Cię również zainteresować:

O przyciągniecie klientów trzeba zadbać już od początku, od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Jeśli będą oni zadowoleni, to później na pewno do nas wrócą. Co zatem możemy zrobić? Warto przygotować atrakcyjne obniżki i promocje. Możemy także wymyślić ciekawe konkursy z jakimiś nagrodami, takimi jak na przykład naklejki. Grunt, żebyśmy pozwolili się zauważyć (w pozytywny sposób) i zapamiętać, a na pewno nie będziemy musieli się zamartwiać o zalegający w magazynach asortyment.
Tagi: , , , ,