W jaki sposób skutecznie poszukiwać zatrudnienia – wskazówki


Po pierwsze zaplanuj konkretne działania na każde 24 godziny, formułując liczbę propozycji pracy, jakie sprawdzisz, ilość rozmów telefonicznych a również ilość wizyt u prawdopodobnych chlebodawców. Pamiętaj, nawet perfekcyjny projekt realizowania celu nie powiedzie się, jeżeli nie będziesz niezłomny! Określ jasno cele zawodowe, przemyśl jaki jesteś, na czym się znasz?

Ocena pracownika przez menedżera

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Ustal zajęcia, których mógłbyś się podjąć, sporządź billing swych doświadczeń oraz zdobytych umiejętności, spisz swe zainteresowania, zanotuj w czym jesteś doskonały, utwórz listę swoich kwalifikacji, wypisz wszystkie szkoły, kursy, otrzymane tytuły, nagrody, przemyśl, na jakiego rodzaju posadach mógłbyś spożytkować własne możliwości. Zobacz (witryna internetowa) też

Po drugie: gromadź informacje o miejscach pracy. Wykorzystaj sieć kontaktów. Powiadom rodzinę oraz wszystkich przyjaciół o tym że poszukujesz zatrudnienia po czym staraj się, co pewien czas z nimi skontaktować. Pytaj o możliwości zatrudnienia w zakładach, w jakich pracują już twoi znajomi. Gros chlebodawców woli zatrudniać osoby rekomendowane. Pytaj znajomych o kontakt a także informację. Nie proś ich, aby załatwili ci pracę. Zostaw po sobie dobre wrażenie. Kontaktuj się bezpośrednio z pracodawcą. Wykorzystaj internet, wyszukaj adresy atrakcyjnych firm. Napisz w wyszukiwarkę przykładowo hasła: oferty pracy Pabianice bądź praca Grodzisk Mazowiecki, względnie zwrot: oferty pracy Tarnowskie Góry o ile właśnie tam szukasz pracy.

Niedawno pojawiała się nowa, niezwykle interesująca oferta – by ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na serwis a z pewnością się nie zawiedziesz.

/J]

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z przypuszczalnymi pracodawcami skontaktuj się osobiście, telefonicznie bądź z pomocą poczty e-mail. Staraj się zidentyfikować posady i godności osób odpowiedzialnych za rekrutację oraz osobiście składaj aplikacje do firm, nawet jeżeli nie ogłaszały one wolnych miejsc pracy. Pomyśl o praktykach, pracy na czas określony. Odwiedzaj urzędy pracy. Uczestnicz w targach pracy a także odwiedzaj targi branżowe. Bądź gotowym do rozmowy, zadbaj o prezencję, zawsze posiadaj swoje CV. Skorzystaj z następujących odmian wsparcia: poradnictwo zawodowe, świadczenia aktywizacyjne, bony stażowe, środki na zapoczątkowanie działalności gospodarczej jak też z pozostałych instrumentów rynku pracy, na przykład zwrot kosztu egzaminu, uczestnictwo w programie specjalnym, itp. Zobacz też