Pooperacyjne dolegliwości nie muszą być problemem – endoproteza Dowiedz się nieco więcej o wynikach najnowszych badań


W obecnych czasach medycyna dokonała dużej liczby przełomów oraz kroków naprzód. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu fachowców, znaleziono rozwiązania usuwające niemało problematycznych dawniej chorób. W tym celu pozyskiwany jest przeważnie materiał genetyczny, dzięki czemu leczenie się kontynuuje.

Niezastąpione są właśnie komorki macierzyste, których wykorzystanie jest właściwe w zwalczaniu chorób jak łagodna i umiarkowana choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, określana jako artroza. Używa się ich też z powodzeniem w przypadku częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, określanego jako ACL, jak również więzadła krzyżowego tylnego – PCL. W ten sposób rany goją się prędko i skutecznie. Technika ta została opatentowana już dawno temu. Terapia z zastosowaniem takich komórek bez wątpienia będzie w stu procentach doskonałą alternatywą dla każdej chorującej osoby, która od dawna znosi przewlekły i problematyczny ból kolan. Może to być efekt uboczny uprzednich urazów i zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Endoproteza biodra oraz endoproteza kolanaGdy cierpimy na zaawansowane zwyrodnienie stawu biodrowego oraz w niedługim czasie planujemy zainicjować specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra stanie się nam niesamowicie bliski . Lekarze dają znać wszystkim pacjentom, którzy poddawani są tego typu zabiegom o wszystkich skutkach ubocznych oraz o tym, w jaki sposób będzie przebiegać faza pooperacyjna.

Najczęściej po zabiegu endoprotezy dostrzega się zwichnięcia, więc powinniśmy dowiedzieć się, na jaką aktywność możemy sobie wówczas pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana również musi zajmować naszą uwagę, powinniśmy zadbać o zdrowie podwójnie. Zabieg wymienienia stawu kolanowego przeprowadza się wraz ze znieczuleniem ogólnym lub miejscowym, określanym jako rdzeniowe. Pacjent nie odczuwa wówczas bólu w ogóle, dzięki specjalistycznemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez anestezjologa o dużym doświadczeniu.

Jeśli tematyka, która jest analizowana w niniejszym artykule jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Ta operacja może potrwać maksymalnie do dwóch godzin.