Wybierz z głową body dla niemowlaka


Tagi: ,
Jak z głową kupować ubrania dla niemowląt? Ubieranie najmłodszych stanowi wyzwanie dla wielu małżeństw. Nie chodzi przy tym o gusty, one stają się drugorzędne. Nierzadko bywa tak, że małżeństwa planujące mieć dziecko, nie dysponują czasem, który wykorzystałyby na pomyślenie o ubranku dla dzieciaka. W ubieraniu dopiero, co narodzonych dzieci ważnych jest kilka istotnych porad i przestróg.

Wyprawka niemowlaka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Ubrania dla niemowląt – warto ustalić wcześniej, jeszcze przed porodem. Owszem, kupowanie na „oko”, nie wiedząc jak duże będzie malutkie dziecko, to częściowe ryzyko. Pierwsze dni po narodzinach są trudne, przede wszystkim pod względem logistycznym. Skompletowanie garderoby pod niemowlę odpowiednio wcześniej, zaoszczędzi dodatkowych trudów i da bezcenny czas, który przeznaczymy dla malucha.

Maluch ubierany jest w specyficzny i delikatny kaftan. Niemowlęce „body” jest podstawą ubierania najmłodszych. Pierwsze tygodnie upływają raczej pod znakiem pampersów, szaliczków i śpioszków niż spodenek, sukienek i butów. Buciki dla niemowląt (link do strony warto odłożyć w czasie, żeby maleństwo podrosło. Znaczenie ma także pora roku, w której dziecko przyszło na świat. Cieńsze, bawełniane body rodzice przygotują na lato, natomiast dziecko z zimy od początku będzie opatulone szalikiem, rękawiczkami i rzecz jasna kombinezonem.

Sympatykom rzetelnej informacji zalecam ten tekst, gdyż nie dosyć, że traktuje on o podobnej problematyce, to robi to też w bardzo ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

Przez pierwsze tygodnie i miesiące ubieramy więc niemowlę w wygodne śpioszki i zapinane od boku tzw. body. Eksperymentowanie z butkami, a nawet spódniczkami i podobnymi ubrankami nie jest dobrym rozwiązaniem dla zbyt małego dziecka.

Wiele związków, tuż przed porodem, a tym bardziej po nim, dostaje hopla na punkcie zakupów jeśli chodzi o ubrania dla niemowlęcia. W dobie komercji i ogromnego wyboru o megalomanię nietrudno. Szafa noworodka nie powinna być skromna, ale i zbyt obszerna – to drugie utrudnia prędzej czy później poszukiwanie interesującego nas body, śpioszka itp.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj również odzież dla puszystych kolejne informacje na wybrany materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Przekładanie i dokopywanie się do celu nie jest przyjemnością. Szaleństwo zakupów nie pomaga także samemu niemowlakowi. Najpiękniejszy kaftanik, bucik czy czapka okażą się nieużyteczne, jeśli niemowlę będzie czuło się niewygodnie. Ciało noworodka należy bowiem do niezwykle wrażliwych

.