Komfort snu na wagę złota

0 Comment


Po ciężkiej pracy i zawodowych napięciach każdy marzy o spokojnym śnie w komfortowym szerokim łóżku w zaciszu sypialni. Badania naukowe dowiodły, że to właśnie odpowiednio długi sen przy zachowaniu właściwego ułożenia ciała jest podstawą regeneracji, optymalnych procesów pamięci i naszego zdrowia. Sami decydujemy, czy komfortowe warunki snu zapewni nam kołdra w poszewce z satyny czy tradycyjna, sztywna od krochmalu bawełniana.

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty

Jednak decydującym czynnikiem komfortowego snu są materace do spania, wykonane z wyselekcjonowanych produktów i dostosowane do nich dostatecznie duże łóżko, którego solidna rama i odpowiednio zamontowany stelaż (zobacz stelaże do łóżek) nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu zbawienne działanie na nasz kręgosłup i mięśnie. Jeśli już posiadamy łóżko, powinniśmy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Najlepiej jednak, jeśli planujemy zakup nowego łóżka, bo wtedy możemy bez najmniejszych ograniczeń wybrać idealny dla nas materac, którego łóżko będzie stylowym dopełnieniem.

Szukamy sklepu

Aby kupić idealny materac, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep meblowy z osobnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu centra sypialniane bez problemu znajdziemy w dużych miastach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Fachowy sklep nie sprzedaje produktów jednego producenta materaców, więc sprzedawca pomoże nam dostosować jakość materaca do naszych możliwości finansowych, gdyż w tym wypadku jakość idzie w parze z ceną. O dziwo jednak lepiej sprawić sobie jak najlepszy materac, a kupić średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że nasze łóżko będzie współgrało z wystrojem naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych zmiennych gustów, stosując różnego typu bejce.

Sprężyny w kieszonkach lub bez

Idealny materac nie może być zanadto twardy, bo źle wpłynie to na nasze krążenie i powodować poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego istotne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z łatwej do czyszczenia bawełny i być zdrowy dla alergików. Jeśli chcemy kupić materac sprężynowy, wybierzmy raczej typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich modelach mają niewielką średnicę, a każda jest umieszczona w niezależnej kieszonce, co sprawia, że pracują każda niezależnie, zapewniając lepszą sprężystość. Pamiętajmy: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, o większej sprężystości materac (Katalog: sprawdź).

Masz jakieś trudności ze znalezieniem wiarygodnych wiadomości? To spójrz na tekst (http://www.strojemikolaja.pl/) opublikowany na tej stronie a zobaczysz, że to jest wszystko, co potrzebne.

Lateks wypełniający wnętrze kieszonek sprawdza się lepiej od pianki.

Czas na lateks

Materace lateksowe to syntetyczne połączenie naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Doskonale dostosowują się do naszego ciała, a jednocześnie nie ulegają odkształceniom mimo upływu czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łoża dla dwojga, zdadzą egzamin również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto przeznaczyć na nie pieniądze – w końcu smaczny sen jest na wagę złota.

Tagi: ,