Na ratunek na stanowiskuW momencie gdy dochodzi do groźnego zdarzenia, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielanie pomocy w tym czasie może uratować komuś życie lub zapobiec groźnym powikłaniom. Natychmiastowa i konkretna reakcja jest bardzo istotna. Dlatego też należy bezzwłocznie powiadomić pogotowie ratunkowe.

Deska ortopedyczna

Źródło: czarmed.pl

Nasze miejsca pracy nie są bezpieczne. Zwłaszcza jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia mijamy tłum pracujących ludzi. Opierając się na statystyce najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzach lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy porusza się w tym pomieszczeniu mnóstwo ludzi i łatwo na siebie wpaść.

Taka sama historia rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa.

Mamy zamiar Cię zachęcić do kolejnej strony, na której przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo fachowych wątków. Nie czekaj i po prostu kliknij ten link (primafoodcatering.pl/dieta-sirtfood/).

Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być niebezpieczne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga stabilizować poszkodowanego i przenieść go w bezpieczne miejsce.

Jeżeli chcesz być na bieżąco w owym wątku, to spodoba Ci się najnowsza publikacja (https://www.introwertus.pl/leczenie-bezsennosci/). Wyszukasz ją pod wskazanym tutaj linkiem. A jeżeli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie odpiszemy!

Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizator głowy, który ma na celu chronić odcinek szyjny kręgosłupa.

Warto także w każdej sytuacji posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wiemy doskonale, że praca to najczęstsza przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy wyczerpani, nie śpimy dostatecznie dużo i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy. Do tego wykonujemy czynności pod przytłaczającą presją. To wszystko potrafi doprowadzać do zemdleń, czy nawet zawałów. Kiedy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorom dane na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest bardzo proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, poczekać chwilę i odczytać wartość.

Wszelka pierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie ważna. Nasze działanie może uratować osobie która uległa wypadkowi zdrowie. Z tego powodu nie obawiajmy się pomagać. Pamiętajmy również, że w jej zakres wchodzi także zawiadomienie pogotowia. Wszystkie firmy jest zobowiązana przeszkalać w tym zakresie własnych pracowników. Jest to z pewnością potrzebna wiedza, która może się przydać w codziennym życiu.

Tagi: , , , , ,