Jaki typ łóżeczka do pokoju dziecięcego kupić

0 Comment


Noworodek śpi nadzwyczaj dużo, a sen ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. Niektóre formy łóżeczek mogą służyć dziecku nawet po wyjściu z wieku niemowlęcego. Standardowe łóżeczka ze szczebelkami są zwykle nabywane przez rodzicieli. W zależności od twórcy różnią się wzornictwem, zabarwieniem i odmianą drewna, a również rozwiązaniem wykończenia.

spacerówka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Przy jego zakupie zwróć uwagę na funkcjonalne rozwiązania. Wybierając łóżeczko sprawdź, czy jego wyprodukowanie jest zgodne z normami. Reguły te charakteryzują wymagania bezpieczeństwa dla łóżeczek – zobacz łóżeczka. Łóżeczko stereotypowe może być wyposażonym w nadzwyczajne funkcje, udogodnienia i elementy wyposażenia. Wpływają one na komfort użytkowania sprzętu zarówno przez rodziciela, jak i przez dziecko.

Łóżeczko rekreacyjne może stanowić opcję dla standardowego mebla, jeśli częstokroć jeździsz z maluchem albo pragniesz mieć kolejne łóżeczko. Nim zdecydujesz się na spacerówkę dla własnego malca, wskazane jest wiedzieć, czym różnią się od siebie osobne odmiany spacerówek i czym się inspirować w czasie zakupów – . Wózek spacerowy to, prócz gondoli jeden z detali wózków wszechstronnych.

To rozstrzygnięcie jest niezwykle praktyczne, z wymogiem, że dany typ będzie bezbłędnie dopasowany do własnych potrzeb. Spacerówka powinna być względnie lekki, by noszenie go i znoszenie po schodkach nie stanowiło ambarasu. Bardzo znacząca jest także możliwość

spacerówka

Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

prostego czyszczenia. Obicie winno dać się ściągnąć do prania, względnie być skonstruowane z tkaniny zaimpregnowanej w taki sposób, żeby starczyło wytrzeć ją szmatką.

Następna grupa spacerówek jest określona dla maluchów które już same siedzą. W tym wypadku powinno się inspirować wymiarem kół wózka, jego całą wagą. Wózek winien mieć solenne, najchętniej pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Spacerówki parasolki mają miękkie plecy i brak możliwości rozłożenia siedzenia do spoczywania. Wózki takiego typu nie przydają się dla osesków, które nie potrafią samodzielnie siedzieć. Wybierając wózek takiego gatunku, warto szukać modelu z jak największymi kołami.

Tagi: , , ,