Tatuaże zmywalne


Sporo ludzi choć raz w życiu myślało o zrobieniu sobie tatuażu. Zwykle były to plany okresu młodzieńczego, przychodzące do głowy pod wpływem znajomych, albo chęć przeżycia czegoś nowego, by przełamać rutynę codzienności w życiu dorosłym. Przeważnie przedsięwzięcia te kończyły się tylko na wymyślaniu w głowie obrazka, który ewentualnie mógł się znaleźć na skórze. Nie dochodziło do wyszukiwanie certyfikowanego salonu tatuażu albo porównania cen, nie wspominając już o wizycie w celu poznania sposobów nanoszenia oraz wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
To wszystko dlatego, że tatuaż miałby być na skórze już do końca życia. Jednak powszechnie wiadomo, że gust się zmienia.

Jeśli wykorzystana w tym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu zestaw do paznokci hybrydowych podobne wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Może się zdarzyć, że za jakiś czas naniesiony obrazek z jakichś powodów stanie się już nieaktualny, albo zwyczajnie nie będzie się podobać. Ogólnie wiadomo także, że w pewnych sytuacjach tatuaż nie jest wskazany lub bywa źle widziany. A kiedy dodać do tego fakt, iż po wielu latach na pooranym zmarszczkami ciele nawet najciekawszy wzór nie prezentuje się już zbyt zachęcająco, to jasnym się staje, że ryzyko bywa bardzo duże. Jednak jest rozwiązanie tej sytuacji. Od jakiegoś czasu znacznie bardziej popularne są tatuaże (http://13tattoo.pl/) zmywalne . Te ostatnie różnią się od tatuażu stałego głównie trwałością.

Zmywalny tatuaż

Autor: Esperluette
Źródło: http://www.flickr.com

Jak właśnie nazwa mówi, tatuaże czasowe są dekoracją czasową i zazwyczaj raczej łatwą do zmycia. Ich popularność bierze się stąd, że w odniesieniu do permanentnego tatuażu, tatuaże zmywalne mają możliwość dobrania ich do sytuacji oraz nastroju. Są dużo tańsze, łatwiej dostępne i proste w nakładaniu. Dodatkowo przeważnie da się to zrobić samodzielnie, dzięki czemu unika się konieczności znajdowania studia tatuażu oraz umawiania terminów. Bardzo ważnym czynnikiem staje się brak możliwości zakażenia infekcjami w czasie tatuowania oraz minimalne ryzyko pojawienia się powikłań po nałożeniu tatuażu tymczasowego. Raz na czas zdarza się, że pojawi się reakcja alergiczna, jednak dzisiaj tatuaże tymczasowe są produkowane przy użyciu bezpiecznych barwników więc wypadki podrażnień skóry występują bardzo rzadko. Tatuaże tymczasowe popularne są w postaci dodatku do czasopism czy drobnych przekąsek, można je też nabyć w salonach z ozdobami do ciała.