W jaki sposób pozbyć się blizn?Oparzenie, uporczywy trądzik, a nawet dodatkowe kilogramy potrafią pozostawić na skórze szpecące ślady. Po pewnym czasie, trudniej je zauważyć, ale szansy na ich całkowity zanik nie ma. Wielkim utrapieniem jest przyrost w miejscu blizny nieprawidłowej tkanki, tworzącej widoczne wypukłości. Proces ten może nastąpić nawet parę tygodni po zagojeniu się rany. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy jak najwcześniej temu zapobiec. Albowiem jesteśmy świadomi, że atrakcyjny wygląd to nie tylko sprawa ciała, ale i duszy.

Przyszło nam żyć w kulcie młodości, i dlatego wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Służy to nie tylko ogólnej satysfakcji, ale również zdobyciu lepszej pracy, utrzymaniu stanowiska czy kontaktów towarzyskich.

Wspaniałe możliwości daje nam obecnie medycyna estetyczna, opisana na . Zabiegi, które opierają się na poprawie wyglądu skóry, to dla pacjentów spełnienie marzeń. Wyjątkowo skutecznie, nawet w przypadku grubych blizn działa światło lasera. Usuwa również blizny potrądzikowe oraz rozstępy. Laser „wypala” w obrębie blizny setki maleńkich otworów, co mocno pobudza skórę do wytwarzania nowego kolagenu – . Za pomocą zabiegu jesteśmy w stanie również usunąć nieestetyczne, nierzadko narażone na podrażnienia pieprzyki. Gdy zmiany dotyczą niewielkich pieprzyków, w chwilę po zabiegu nie ma ani śladu. Jeżeli pieprzyki mają większe rozmiary, na efekt trzeba będzie trochę poczekać, do czasu aż zniknie zaczerwienienie.

Znaczna część osób nie jest w stanie pozwolić sobie na długą rekonwalescencję po operacji, z tej przyczyny postanawiają udać się na laserowe usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2, po którego zastosowaniu reko blizny (www.dermamed.com.pl/oferta/chirurgiczne-usuwanie-blizn) cencja wynosi ok 6 dni.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po oparzeniu słonecznym. Przez 5 – 7 dni po zabiegu wskazane jest stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi oraz unikanie sauny, gorących kąpieli.
Tempo życia wyklucza długie operacje, więc przyszłość chirurgii plastycznej leży w małoinwazyjnych zabiegach, powtarzanych nawet co półtora roku, które nie wyłączają z życia zawodowego na dłużej niż parę dni.
Tagi: , ,