Co zrobić z pojazdem, który już nie funkcjonuje? Jakie istnieją możliwości?Pewnie sporo osób poznało to uczucie. Po latach używania swojego ukochanego pojazdu, przychodzi taki czas kiedy trzeba się z nim pożegnać. Oddać go w miejsce, gdzie rozbiorą go mniejsze fragmenty lub zgniotą jego nikomu niepotrzebne blachy i w taki sposób zakończy on własny żywot.

Podczas kupowania samochodu rzecz jasna nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami, ale w końcu przychodzi ten moment i musimy odnaleźć właściwe miejsce dla tego wysłużonego pojazdu. Gdzie wtedy się udać? W zgodzie z istniejącymi w Polsce przepisami, każdy samochodów powinien być zarejestrowany i ubezpieczony. I co najważniejsze – nie ma znaczenia w jakiej formie, to znaczy czy w ogóle jest odpowiedni do jazdy i czy ktoś go używa. Jednym wyjątkiem są pojazdy zabytkowe, tutaj ciągłość OC nie jest wymagana. Samochodu osobowego nie da się wyrejestrować, aby stał w garażu. Najlepiej pozostawić go w odpowiedniej stacji demontażu, przykładowo złomowanie pojazdów Tarnów. Dość często tego typu problemy mają właściciele samochodów, jakie uległy wypadkowi, a ubezpieczyciele określili szkodę jako całkowitą. W ten sposób to wygląda, ponieważ istniejące na naszym rynku przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe najczęściej nie zajmują się samochodami w tym stanie.

kasacja pojazdów

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej też stosują tak zwaną metodę dyferencyjną, a to oznacza tyle, że nie ma szans na otrzymanie odszkodowania w pełnej kwocie, lecz jedynie w kwocie, która wynosi różnicę między wartością samochodu przed oraz po wypadku. W tym sensie jedyne co można zrobić to dać taki samochód na złomowanie pojazdów Nowy Sącz. O tą brakującą sumę powinni się zatroszczyć sami właściciele, z jak największą korzyścią pozbywając się wraku. Bardzo często nie jest to zbyt łatwe, ponieważ wartość tego co ostało się po wypadku jest wyliczana przesadnie optymistycznie. Jednak, kiedy okaże się, iż żaden kupujący nie planuje dać nam za nasz pojazd tyle, ile podał ubezpieczyciel, to nie ma innego wyjścia, można więc odwołać się od jego wyceny.

To że wypłacono już odszkodowanie, nie znaczy, iż nie ma możliwości na innego rodzaju roszczenia, jeśli okaże się, iż otrzymana kwota nie zrekompensowała strat. Ubezpieczyciel nie może wymagać od klienta, aby ten zajmował się demontażem auta i sprzedażą części.

Jeżeli Twoim zdaniem opublikowany artykuł jest pasjonujący, to zobacz też pomocne źródło (https://aristar.pl/), które posiada absorbujące dane – one z pewnością Cię zaciekawią.

Od takich zadań są specjalistyczne miejsca, jak kasacja pojazdów Nowy Sącz.

Tagi: , , ,