Pomimo wszelkich przeciwności losu rynek odzieżowy w Polsce jeszcze nie upadł całkowicie


Obecnie, gdy duża część firm odzieżowych przekazuje szycie w państwach dalekiego wschodu, takich jak na przykład Chiny czy Wietnam, wydawać się może, że krajowi wytwórcy ubrań nie mają racji bytu. Przecież stawki u nas są kilkukrotnie wyższe niż w dalekiej Azji, i nawet biorąc pod uwagę dość wysokie opłaty za transport opłaca się tam zamawiać odzież i ubrania. Lecz wbrew wszelkim przeciwnościom losu rynek odzieżowy w Polsce ma się dość dobrze.

sprawdź naszą stronę

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Rzecz jasna nie będzie to produkcja w takich ilościach, jak na wschodnich rynkach, jednak ocenia się, że nawet 100 tysięcy ludzi jest zatrudnionych w branży odzieżowej. Branży, jaka niedawno była w bardzo głębokim kryzysie, kiedy zakłady odzieżowe padały z dnia na dzień, a te, którym udało się zostać na powierzchni musiały dokonać dużych przemian, aby pozostać przy życiu. Jak jednak pokazały ostatnie lata, firmy, które miały jakiś pomysł na zagospodarowanie swoich możliwości i przede wszystkim nie bały się zmian, osiągnęły sukces i dziś trudno im nadążyć z wykonaniem zamówień.
Polski przemysł odzieżowy jest dość podzielony.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (https://ratowniczy-sklep.pl/koszula-ratownik-medyczny/)? To oczywiście pokrewna problematyka, zatem bez wątpliwości również żywo Cię zainteresuje.

Przeciętny producent odzieży damskiej, dziecięcej czy męskiej posiada od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Porównując to z azjatyckimi krajami, gdzie w jednym zakładzie może szyć blisko tysiąc pracowników, jest to bardzo mało, i to również stało się jednym z powodów, dla których największe sieci odzieżowe nie zlecają u nas swojej produkcji. Jednak nie tylko wielkie brandy z branży odzieżowej są na rynku. Jest wielu mniejszych producentów odzieży, którzy nie są gotowi aby korzystać z rynku Azjatyckiego i nasze polskie szwalnie, są dla takich przedsiębiorców świetnym wyborem.

odzież

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W przypadku zamówień na kilkaset tysięcy sztuk ciężko by było wynająć wykonawcę, który dałby sobie radę z tak dużą ilością. Oprócz tego niestety w dalszym ciągu dużą rolę odgrywają koszty produkcji, chociaż nikt oficjalnie się nie przyzna, że Azja jest konkurencyjna, bo robotnicy są nadmiernie wyzyskiwani, a o normach bezpieczeństwa w wielu zakładach nawet nie słyszano.

Podoba Ci się ten tekst?! To przejdź do strony (http://www.flypix.pl/dron-wroclaw/), aby zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Polskie odzieżowe firmy zaczęły się specjalizować w odzieży firmowej oraz roboczej, a oprócz tego w szyciu na zamówienie światowych marek. Sporo francuskich czy włoskich firm zleca szycie swoich wyrobów w naszych zakładach, przez co ten rynek zaczął się powoli znowu rozwijać.