Jakiego rodzaju buty kupować dla dzieci? Na co zwracać uwagę? Kiedy rozwój stopy jest naprawdę istotny?


Jak udowadniają znawcy tematu ponad dziewięćdziesiąt procent dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, zaś prawie osiemdziesiąt procent cierpi na dolegliwości stóp. Dlaczego takie dziwne rezultaty? Najbardziej znana przyczyna to noszenie złego obuwia w okresie dziecięcym. Tak więc, żeby to tego nie dopuścić powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dobór obuwia. I to już od najmłodszych lat.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Dla najmłodszych – trzewiki dziecięceTo niezwykle istotne, szczególnie jak pomyślimy o tym, jak bardzo dzieci są ruchliwe. Ich cały czas zapełnia rozrywka oraz bieganie, więc właściwie dobrane obuwie jest po prostu najważniejsze. Najważniejsze to dopasować buty do wieku dziecka, gdyż na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę inne wymagania. Powinniśmy o tym pamiętać przez cały czas, nawet gdy dobieramy kapcie (ten artykuł fiorino.eu//sklep/ekotuptusie/ekotuptusie-gladkie) dziecięce.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (http://silverbox24.pl/), w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Ortopedzi nie zostawiają wątpliwości mówiąc, iż dopóki dziecko nie zacznie chodzić, warto pozwolić stópkom na swobodny rozwój. Oznacza to, że w początkowych etapach życia najbardziej odpowiednie będą dla niego skarpety z antypoślizgowymi spodami. Na mroźne spacery odpowiednim rozwiązaniem staną się otulacze, ponieważ pomagają one zachować ciepło. Dla dzieci, które rozpoczynają chodzenie polecane są buty z cholewką sięgającą ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są ważne, bo dziecko ze z niezbyt dobrze wykształconym zmysłem równowagi chodzi w sposób charakterystyczny.

Jak zaopatrzyć się w przyzwoite półbuty dziecięce?
Starsze dzieci, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, są w stanie zakładać półbuty i sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. Jest to zagłębienie pod piętą, które utrzymuje ją w normalnym ustawieniu. Dla 6-letnich dziewczynek właściwe są także balerinki. Dzieci w wieku szkolnym są w stanie nosić każdy typ butów, oczywiście jak mają zdrowe stopy. Ważne, by pamiętać, iż maksymalny obcas musi

buty

Autor: Ukala by EMU Australia
Źródło: Ukala by EMU Australia

mieć 3,5 cm.

Powinniśmy też pamiętać, że to zły pomysł, aby nasze dzieci nosiły buty po rodzeństwie. Każdy bowiem ma inne stopy, odznaczają się różnymi cechami. U niektórych dzieci z deformacjami stóp dostrzegamy zniekształcenia butów. Jeśli więc dzieci będą nosić buty po starszym rodzeństwie to pewnie przejąć po nich te niedogodności. Pamiętajmy więc o takich kilku warunkach i nie narażajmy naszych dzieci na problemy w przyszłości. Czasami wystarczy faktycznie niewiele, aby zapobiec tak przykrym sytuacjom, jak kłopoty ze stopami w dorosłym życiu.Warto czytać więcej