Ćwiczenia oraz treningi są szalenie ważne dla każdego — szczególnie dla ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb życia

Największym problemem dla dużej części osób, które chciałyby ćwiczyć, jest ich słomiany zapał. Nie potrafią odnaleźć w sobie motywacji do treningu.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com
trener

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com
Na naszej planecie jest na pewno wyłącznie nieduża grupa ludzi, którzy mogą znaleźć w sobie wystarczająco samozaparcia, aby ćwiczyć regularnie. Nie migają się od treningu i raczej nie muszą się do nich przymuszać. Niestety znaczny procent ludzi nie ma tak żelaznej woli. Gdy musimy trenować sami, to po pewnym czasie okazuje się, że sobie odpuszczamy, gdyż na przykład kiepsko się czujemy czy po prostu zwaliło nam się na głowę trochę niespodziewanych obowiązków. I tutaj z pomocą przychodzi trener. Zostanie on naszym motywatorem. Można umawiać się dla przykładu w fitness clubie i przerobić z nim indywidualne ćwiczenia. Wówczas zapewne skoncentruje na nas swoją uwagę oraz będzie poprawiał wszystkie nasze błędy. Zajmie się obwisłymi mięśniami i nie odpuści nam. Wyciśnie z nas siódme poty, a przecież o to chodzi w treningu. Dobry trener jednak z pewnością nie przedobrzy. Będzie wiedział, jak dostosować dla nas ćwiczenia, by nas rozkręcić, ale aby nie przegiąć. Nikt przecież nie chciałby, abyśmy ulegli poważnej kontuzji. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nigdy wcześniej się nie ruszały. Ich mięśnie są sztywne. Trzeba je rozruszać powoli.

Indywidualnie dopasowany trening z pewnością będzie dla nas najlepszym wyjściem. Rzecz jasna za zajęcia z trenerem będzie trzeba zapłacić, ale naprawdę warto. Prędko zobaczymy efekty swej pracy oraz siódmych potów.