Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu bezpiecznych zabawek?


Kiedy myślimy o zabawkach, zazwyczaj widzimy w myślach różne klocki, resoraki lub wykonane z pluszu zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psy czy koty, zwłaszcza kiedy są jeszcze bardzo młode, również chcą się trochę pozabawiać.

Na szczęście w branżowych sklepach jest ich bardzo wiele.
nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak uważać, ponieważ nie wszystkie produkty są uznawane jako bezpieczne.

Kliknij śmiało ten link i użyj źródła (http://www.angelka.pl/fotografia-dziecieca/), by przeczytać większą ilość informacji na omawiany tu temat – one także Cię zaintrygują.

W wypadku zabawki dla zwierzaków aktualne są podobne zasady, co przy wyborze zabaweczek dla naszych milusińskich. Dlatego też na wszelki wypadek nie należy nabywać towarów, które zostały sprowadzone z Azji, zatem z Tajwanu czy Korei. W tego typu państwach dopuszczalne jest stosowanie materiałów, z których nie mogą być produkowane żadne zabawki. Często zdarzają się też przekroczenia dozwolonych norm, np. ilości ftalanów. Bardzo ważny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on posiadać jakichkolwiek kanciastych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierząt mogą być bardzo kolorowe, ponieważ to pobudza zaciekawienie czy też nawet wyobraźnię.

Nabywając zabawki, bez względu na fakt, czy też jest to upominek dla malucha czy dla np. kota, trzeba wtedy kierować się wiekiem. Tu niezwykle pomocne mogłyby się okazać informacje umieszczone na opakowaniu. Może to być informacja tycząca się docelowej grupy wiekowej albo przestroga. Zabawka powinna być dokładnie sprawdzona przed jej kupieniem.

Chodzi tu o to, aby nie posiadała ona żadnych odstających części czy ostrych krawędzi. Tego typu zabawki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i dane pozwalające na identyfikację wytwórcy.