Najważniejsze jest zaangażowanie, czyli rowery nowe, kontra te używaneRodzai rowerów istnieje całkiem sporo i jeszcze wcale nie tak dawno po bardzo wielu dostępnych ludziom lokalizacjach „śmigało” pełno dzieci, ścigających się na nich. W obecnej chwili coraz mniej dzieciaków wychodzi na dwór – aktywność fizyczna dość mocno SPAda, a przecież my sami dobrze pamiętamy, jak dużo frajdy daje takiego rodzaju przejażdżka, zarazem utrzymując nasze ciało sprawnym.

wyprawki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co tu zrobić? Oczywiście wyciągnąć swoje dziecko na rower oraz pokazać mu, jak bardzo dużo ma możliwość dać to przyjemności. Co jednak zrobić, gdy dziecko to nie zainteresuje albo wręcz przeciwnie – nie będzie nawet chciało z niego zejść?
rowery

Autor: stevendepolo/ flickr.com
Oczywiście praktycznie zawsze mamy nadzieję, że nastąpi druga z wymienionych opcji – iż nasze dziecko choć trochę pokocha jazdę na rowerze i odnajdzie pretekst, aby wyjść chociaż trochę na dwór. czasami zdarza się, iż nasze dziecko namawia na to swoich przyjaciół, którzy mogą lub i nie do niego dołączyć – takiego rodzaju reakcja łańcuchowa niewiarygodnie bardzo często dobrze robi wszystkim dookoła, a rowery – bardzo często jeszcze nasze osobiste, idą „w ruch”. Co jednak jeśli nie posiadamy już swojego roweru? Jaki zakupić dziecku na początek? Otóż wiele jest zależne od samego dzieciaka – jeśli nie jest zaciekawione, a wiemy, że może mu się spodobać lub jest zaciekawione no i chce od razu swój własny, to pomimo tego, że jest to niewiarygodnie rozbieżne, trzeba postąpić w identyczny sposób – przekonać się, czy też dziecko w rzeczywistości będzie jeździć.

Już wcześniej używany rower jest w takim wypadku najlepszym wyjściem – możemy go wykupić od kogoś nawet za grosze, dzięki czemu nie wydamy na marne kilka stów za coś, co w ogóle nie będzie używane. Zaś z następnej strony dzięki temu, jeśli dziecko wykaże zainteresowanie i będzie chciało jeździć, będziemy mieli możliwość na spokojnie rozpocząć zbierać oraz zakupić mu wyśniony rower.
Tagi: , , , ,