Ciekawe sposoby na spędzanie wakacji dla młodzieży – kolonie jeździeckieWielu młodych ludzi kocha konie. Takie pasje z dzieciństwa warto pielęgnować, ponieważ w przyszłości istnieje możliwość przerodzenia się w satysfakcjonującą pracę. Dzieci kochają konie głównie za ich siłę i dostojny wygląd oraz godziny jakie mogą spędzić jeżdżąc. Konie to nie tylko jazda na nich, to również pielęgnacja. Oprócz rozrywki, dzieci uczą się więc także odpowiedzialności. W związku z tym, aby pomóc dziecku w rozwijaniu hobby, naprawdę warto pojechać na kolonie jeździeckie. Dzieci z pewnością wspaniale spędzą na nich czas.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Zapisy na tego typu kolonie jest prowadzony odpowiednio wcześniej, więc trzeba sprawdzać witryny internetowe, gdyż wpisanie się z dnia na dzień jest niemalże niemożliwe. Powinno się mieć świadomość, że takie obozy nie są przeznaczane tylko dla dzieci, które świetnie jeżdżą na koniach. Mnóstwo kolonii ma także w ofercie kompleksową naukę jazdy. W dodatku prócz tego na najmłodszych czeka mnóstwo innych atrakcji, przykładowo na niektórych obozach organizowane są zajęcia taneczne, gry zespołowe lub wszelkiego rodzaju sporty. Obozy są niezwykle aktywne. Poza tym niektóre kolonie jeździeckie mają w ofercie także wiele innych odpowiedzialnych zadań poza jazdą – porównaj informacje na stronie.

Niejednokrotnie uczestnik na czas obozu dostaje własnego konia, którego powinien pielęgnować. Może nawet przeprowadzić drobne zabiegi weterynaryjne, oczywiście wszystko ma miejsce pod okiem profesjonalistów, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest najważniejsze. Dzieci mogą także brać udział w wykładach teoretycznych, które są bardzo potrzebne. Dzieci zwiększają swoją wiedzę, dzięki czemu mogą jeszcze sprawniej opiekować się ukochanymi zwierzętami. Jeżeli kolonia (wycieczki szkolne wielkopolska) organizowana jest nad jeziorem, dużą atrakcją będzie

jeździectwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

na pewno pławienie koni, to znaczy wchodzenie na koniu do wody. Kolonie jeździeckie organizowane są w całej Polsce, dlatego też bez problemu każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie, zarówno w Warszawie, jak i nad morzem lub na Śląsku.

Kolonie to wspaniała przygoda dla dzieci. Uczą się odpowiedzialności, prócz tego stają się samodzielni. Pielęgnacja koni rozwija ich wrażliwość. W dodatku znajomości i przyjaźnie z obozów mogą trwać lata, a wspólna pasja na pewno sprawi, że więź będzie niesamowicie silna. Taka kolonia to mnóstwo wspomnień, które zostaną w uczestnikach na zawsze. Zdobyta wiedza i doświadczenie będzie bezcenna. Dlatego też mamy taką możliwość, naprawdę warto wysłać swoje dziecko na taką kolonię. Z pewnością będzie bardzo wdzięczny i z całą pewnością wróci na obóz za rok. Szczęście dziecka jest najistotniejsze.
Tagi: , ,