Jak oszczędzać podczas zakupów

Polacy markety pokochali od „pierwszego wejrzenia”. Robienie zakupów w Tesco czy Carrefour to chleb powszedni, zaś oferta gazetek z owych sklepów nierzadko jest tematem rozmów w pracy czy wśród przyjaciół. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wszyscy cenimy sobie jakość za rozsądną cenę.

W marketach mamy wszystko, czego nam potrzeba . Możemy do woli przebierać w towarach,

sklep

markach, wypatrywać artykuły objęte promocją. A jeśli praca i obowiązki nie pozwalają nam na zapomnienie, mamy możliwość już w domu zorganizować listę zakupów, sprawdzić promocje. Wystarczy tylko, że przejrzymy ulotkę sklepu.

Ulotki reklamowe. Odnajdziemy je bez trudu w każdym większym sklepie, markecie, lub też…skrzynce pocztowej. Taką drogą korzystamy z nich najczęściej, ponieważ dzięki temu dostajemy informacje o rabatach, atrakcyjnych cenach w danym sklepie. A któż z nas nie chce być na bieżąco z promocjami?

Nie jesteśmy wówczas skazani na spacery po sklepie w celu znalezienia objętych promocją produktów, ponieważ już w przed wyjściem na zakupy jesteśmy w stanie skontrolować, jaki towar jest w promocji.

Posiadając parę ulotek z różnych sklepów, np. Tesco gazetki promocyjne czy Carrefour gazetki promocyjne, możemy porównać ceny i sprawdzić, te najbardziej korzystne dla naszego portfela. Takie planowanie wydatków, z uwzględnieniem ulotek promocyjnych pozwala nam wybierać najkorzystniejsze oferty, sporo tym samym zaoszczędzając. A dziś, gdy sytuacja finansowa wielu osób nie napawa optymizmem, jest to

promocja

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com

znaczące ułatwienie w planowaniu domowego budżetu. Wówczas branie udziału w promocjach na pewno przynosi oszczędności, szczególnie w momencie takich akcji jak dwa produkty w cenie jednego, czy drugie opakowanie za za połowę ceny. Zobacz też: http://www.promocyjni.pl/siec/53-carrefour.

Osoby, które dzieli wiele kilometrów do marketu na ogół nie planują wyjścia, wyjazd na zakupy bez potrzeby. Dzięki ulotce promocyjnej, klient jest w stanie dowiedzieć się, jaki interesujący go towar w danym tygodniu może kupić i za jaką cenę, a to zmobilizuje go do wybrania się na zakupy.