Plusy i minusy przedłużania włosów

0 Comment


Zapewne wszystkie kobiety marzą o tym, by posiadać zdrowe, lśniące włosy. Piękne i zadbane włosy niezwykle często są najistotniejszą wizytówką człowieka. Nie powinno nas dziwić, że tak wiele czasu poświęcamy właśnie dbaniu o włosy.

militarny ludzik LEGO

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie wszystkich natura obdarzyła bujną i piękną fryzurą. Poza tym przez wszelakiego rodzaju zabiegi włosy mogą się znacznie osłabiać.
Internet

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com
Przedłużanie włosów w zakładzie fryzjerskim polega przede wszystkim na doczepianiu kosmyków włosów sztucznych albo naturalnych. Dobór odpowiedniego typu włosów powinien być skonsultowany ze specjalistą, jaki podpowie, które rozwiązanie jest idealne. Nieodpowiednia konsultacja bądź samodzielny wybór włosów może skutkować, iż wyrzucimy nasze pieniądze w błoto. Zanim zdecydujemy się na zabieg przedłużenia włosów, należy przeczytać np. w specjalistycznych czasopismach, jakie są poszczególne korzyści, jak również minusy zabiegów tego rodzaju. Profesjonalne przedłużanie włosów nie jest niewłaściwe, jednakże zawsze jest to dość spora ingerencja w strukturę włosa. Należy zatem zaznajomić się z wszelakimi konsekwencjami tego zabiegu.
Metod przedłużania oraz zagęszczania włosów jest kilka. To fryzjer zwykle wybiera, która metoda jest najbardziej odpowiednia dla naszego rodzaju włosów. Ważne jest również, aby specjalista szczegółowo ocenił jaki jest stan naszych naturalnych włosów tudzież doradził, czy tego typu działania ich nie uszkodzą zbyt mocno. Powinniśmy pamiętać, że bardzo istotną kwestią jest też właściwy dobór gramatury doczepionych włosów do faktury włosów naturalnych. Nazbyt ciężkie włosy z zapinką mogą bardzo mocno obciążyć cebulki włosów, co w konsekwencji niekiedy prowadzi nawet do utraty włosów.
Decyzja o przedłużeniu włosów powinna być podjęta z uwzględnieniem wszelkich za i przeciw. Do plusów należy rzecz jasna szansa na posiadanie długich i gęstych włosów, które będą się pięknie prezentować. Zamierzeniem wielu kobiet jest posiadanie bujnej fryzury, a nie zawsze mamy odpowiednią cierpliwość, by czekać na to, aż same urosną.

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest właśnie sztuczne przedłużenie włosów. Niestety tego rodzaju działania także mogą osłabić strukturę włosów, z tej przyczyny należy je właściwie pielęgnować.
Tagi: , ,