Pielęgnuj swe ciało o dowolnej porze rokuBywają części ciała, o które troszczymy się częściej, ponieważ są widoczne o każdej porze roku. Są wszakże takie, które nierzadko skrywamy. To wszakże nie znaczy, iż mielibyśmy przestać o nie dbać.
Tym elementem są rzecz jasna stopy.

Blogerki pokochały biżuterię diva

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Należy troszczyć się o nie nie tylko latem, kiedy ukazujemy je światu, gdyż ubieramy sandały. Pielęgnacja stóp jest łatwa, wymaga elementarnej świadomości. Możliwe, że nie wiemy, że na stopach mieści się wiele gruczołów potowych. Trzeba więc dbać o higienę i codziennie zmieniać skarpety czy podkolanówki. To podstawa, ale nadal wiele osób o tym zapomina. Każdego dnia trzeba również umyć stopy. Dzięki takiej pielęgnacji nie będziemy pamiętać o odparzeniach lub grzybicy. Tylko w przyjaznej florze mogą się rozmnażać grzyby. Jeżeli idzie o buty, decydujmy się na te płaskie, wygodne z szerokimi podeszwami. Doskonale byłoby, gdyby miały mięciutką wyściółkę. Nieodpowiednie buty doprowadzą do zdeformowania się stóp.
konsument

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli tę podstawową pielęgnację mamy już poza sobą, zadbajmy o poprawienie image/u naszych stópek. Sklep z kosmetykami oczywiście dobrymi i naturalnymi dostarczy nam niesłychanej inspiracji. Jeżeli na przykład pękają nam pięty, dobrze jest na noc posmarować stopy solidną warstwą Kremu oraz włożyć na noc skarpetki. Jeśli ten uciążliwy problem nas nie dotyczy posmarujmy stopy kremem nawilżającym profilaktycznie. Dobrze jest również przetrzeć pięty tarką, by usunąć naskórek i zrogowacenia. domowe metody to wszakże nie wszystko.

Raz na miesiąc udajmy się do kosmetyczki, by podarować stopom zmiękczający okład parafinowy. Dobrze jest używać regularnie zmiękczających soli, peelingu i innych specyfików. Ładne stopy to komfort nie tylko latem lecz także w zimie.
Tagi: , ,