Dzieci to żywe srebro – tak zwykło się mawiać, gdyż są szalenie żwawe oraz mogą biegać cały czas bez wytchnieniaNiejedno dziecko musi dostać porcję ruchu. W przeciwieństwie do seniorki, która uwielbia odpocząć w spokojnym domu z książką albo przed telewizorem, dziecko musi się wyszumieć oraz wybiegać.

Dobrze, kiedy może zrobić to na świeżym powietrzu – w parku z przyjaciółmi. Jednak nie zawsze jest taka opcja, ponieważ na przykład późną jesienią mamy możliwość wyjść z dzieckiem na przechadzkę, ale z pewnością nie na calutki dzień.
Jeżeli na zewnątrz jest kiepska pogoda i niestety jesteśmy zmuszone z maluchem siedzieć w mieszkaniu, to świetnie zdajemy sobie sprawę czym to się skończy. Mały szkrab z niespożytą energią będzie biegał po całym mieszkaniu i nie będzie mógł sobie znaleźć zajęcia. Jeżeli jeszcze, broń Cię panie boże, mamy lokum na parterze lub nasze mieszkanie (na przykład przedpokój) zostało pokryte płytkami, a nasz maluch ma katar albo jest lekko przeziębiony – to musimy zrobić wszystko, żeby się nie rozchorował. Powinniśmy go zatem ciepło ubrać i nałożyć mu kapcie. Dzieci najczęściej lubią biegać na bosaka, ale możemy przyzwyczaić je do zakładania domowego obuwia.
spływy kajakowe

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com

Kapcie dla dziecka są niezwykle ważne, gdyż kształtują u smyka dobre stawianie stopy na podłożu. Ponadto, ważne, by każde dziecko miało własne nowe buty oraz kapcie, gdyż powinno przystosować je do fasonu swojej stopy i sposobu chodzenia.

Wobec tego, tak jak możemy młodszym dzieciom wręczać do noszenia ciuchy po starszym bracie, tak obuwie każdy musi mieć swoje. Tym bardziej, że papucie dziś są urocze i będą podobać się każdemu smykowi.
Tagi: , ,