Czas dzieciństwa wydaje się najbardziej cudownym w całym życiu. Czy tak jednak faktycznie jest? To zależy od wielu czynników


Okres dzieciństwa dla wielu jest perfekcyjnym wzorem szczęśliwości. Trudno się z tym nie zgodzić, jakby zestawić wszystkie dobre momenty, których w tamtym okresie doświadczamy to prawdopodobnie żadne późne doświadczenia nie mają możliwości, aby konkurować z tym okresem. To przede wszystkim czas zabawy, ale także nauki, doświadczania nowych przedmiotów. W tym czasie dziecko ma bardzo chłonny umysł, a to zdecydowanie pomaga w przyswajaniu nowej wiedzy. W tym wieku więc należy zachęcać nasze dziecko do poznawania nowych rzeczy, odkrywania świata. Służyć temu mogą różne zajęcia, jak taniec dla dzieci czy zajęcia sportowe dla dzieci.

To niezwykle rozwojowe zajęcia, dzięki którym dzieci mogą uczyć się nie tylko pisania, czytania, lecz również współpracy z innymi ludźmi, zaangażowania grupy, konkretnych reguł i zasad, jakie są niezbędne, by dziecko mogło regularnie się rozwijać. I właśnie, te zajęcia poza edukacją mają niezwykle mocne oddziaływanie w zakresie ich funkcjonowania w świecie.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
To bardzo istotne, bo te pierwsze próby mogą być albo bardzo udane, albo niestety nie za bardzo korzystne. Może się zdarzyć, iż nasze dziecko zacznie się czegoś mocno bać, bo coś się wydarzyło, coś sobie wyimaginowało, może również tak się wydarzyć przez bardzo mało znaczącą sprawę, jak przykładowo problemy w kontaktach z rówieśnikami. Nie jest to zbyt właściwe doświadczenie na początek, więc powinniśmy niezwykle być uważnym, żeby dziecko się nie zraziło. To działa bowiem bardzo prosto, ponieważ dziecko radosne i odważne będzie stawiało czoła następnym niepowodzeniom. Stanie się tak, ponieważ takie dziecko ma odpowiednie wcześniejsze doświadczenia.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.urzadskarbowy-pit.pl/wymagania.html), która także Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tutaj tematyce.

Z dzieckiem natomiast strachliwym, czymś przerażonym może być takie utrudnienie, że dziecko to będzie się obawiało kolejnych rzeczy, tak jak wystraszyło się czegoś po raz pierwszy. Bardzo ważnym jest bowiem, ażeby o tym pamiętać. Dodatkowo, nawet, gdy jest niedobrze jesteśmy w stanie coś z tym zdziałać. Czasami dziecko (niania elektroniczna) najzwyczajniej się odblokowuje, jak zacznie uczęszczać na takie zajęcia, z tym jednakowoż, że wymaga wiele wsparcia. Najbardziej korzystnie więc, by rodzić był na takich zajęciach, ponieważ to będzie oznaka całkowitego wsparcia. To na pewno będzie dodatkowy składnik wsparcia, jaki tak bardzo może potrzebować nasze dziecko.