Na dworze pada? Najlepiej spędź czas z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry typu planszowego w czasie brzydkiej pogody wydaje się, iż trochę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, a także ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak laptopy czy też smartfony, a nawet i coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednakże okazuje, sporo dzieciaków wcale nie chce jak większość myśli „siedzieć z nosem w ekranie”, tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Napomknięte powyżej gry planszowe są idealnym rozwiązaniem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale i jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak zwana „era komputera” – przez co wielu spośród nas, w szczególności dzieciaków, które się w niej narodziły – zapomnieli, iż nadal istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” lub jest tak wychowywany, że tablet czy też laptop jest to jego najlepszy „przyjaciel”. Wielu rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, przekazuje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet albo telefon, na którym ono „zajmuje się sobą”. Niestety jak ukazało już dość dużo badań, takiego typu „zajmowanie się sobą” powoduje u coraz to bardziej młodych dzieci uzależnienie od komputera lub powoduje, iż dziecko zamiast się bawić, poszukuje „rozrywek” w sieci internetowej, gdzie nigdy nie wiadomo, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie zamknęło się w sobie”, jest tak naprawdę spędzanie z nim czasu, chociażby grając z nim w gry, które to będą rozwijać jego własną wyobraźnię, uczyć wiele ciekawych rzecz, a ponad wszystko – spowodują, że my sami poświęcimy dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko naszemu dziecku, ale i nam, odbudowując przy okazji dobre relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem.
Tagi: , , ,