Jak powinna prezentować się skuteczna nauka poprzez zabawę oraz dlaczego należałoby ją stosować?


Chyba wszyscy opiekunowie pamiętają, że małe dzieci są czasami nieposłuszne oraz bardzo lubią korzystać ze sformułowania „nie bo nie”. Najgorszym krokiem jest wtedy zmuszanie ich „na siłę” do czegokolwiek, gdyż mogłoby to dać (i zazwyczaj tak właśnie jest) same przeciwne, czyli niepożądane efekty.
Warto zatem wspomnieć, że najskuteczniejszą metodą edukacji własnych smyków jest nauka przez zabawę, ponieważ można ją zorganizować w tego typu sposób, że dziecko nie tylko będzie nie w pełni świadome faktu nabywania wiedzy, ale także szczęśliwe z postaci tego typu właśnie edukacji.

dieta

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
A w jaki sposób ona mogłaby w ogóle się przedstawiać? To już jest zależne od pomysłowości mamy i taty, gdyż sposobów jest niemalże tyle, ile samych rodziców. Przede wszystkim należałoby dodać, że formy zabawy mogłyby, lecz wcale nie muszą różnić się zależnie od płci naszego dziecka. Przykładowo jeżeli chcemy nauczyć dziecko empatii, to znacznie łatwiej nam będzie to wykonać w wypadku dziewczynki, gdyż można by zakupić jej domek dla lalek. Da to córeczce okazję do opiekowania się nimi.
W wypadku chłopczyków taka umiejętność przychodzi niestety nieco później. Jeżeli pragniemy z kolei nauczyć swe dziecko czytania czy podstaw liczenia, to możemy to zrobić niezależnie od płci za pomocą np.

Nie wahaj się – sporo wiadomości czytaj w serwisie (http://www.scootive.pl/buty), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli będziesz miał jakieś dylematy – chętnie na nie odpowiemy.

klocków, liczydeł czy też zapałek. Należałoby jednak mieć na uwadze, żeby tego typu nauka – lekcje fizyki online przez zabawę nie za często odbywała się za pomocą laptopa, ponieważ niezwykle łatwo jest aktualnie poniekąd uzależnić swe potomstwo od tego typu elektronicznych zabawek.

Chodzi naturalnie o np. smartfon, komputer czy też konsolę. Warto dodać, że tego typu nauka przez zabawę może odbywać się na powietrzu. Wystarczy tylko zaprezentować dziecku przy pomocy ogrodowego węża jak powstaje tęcza.