Zespół suchego oka. Jak sobie pomóc?


To przypadłość obecnych czasów – klimatyzowanych pomieszczeń, długich godzin pracy przed pecetem, starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście z zespołem suchego oka możemy poradzić sobie prędko i efektywnie.
By znaleźć się u zdroju dyskomfortowej przypadłości, warto zajrzeć w głąb oka.

Dokładniej, w miejsce nazywane aparatem łzowym. Zespół suchego oka spowodowany jest niezadowalającym wydzielaniem łez czy też wydzielaniem łez w odbiegającym od prawidłowego składzie. Na tę chorobę wyjątkowo narażone są osoby starsze, przyjmujące środki z konserwantami, wykonujące pracę w niekorzystnych warunkach, przyjmujące poniektóre lekarstwa.

Czy praktyczna treść (https://www.lodykuli.pl/rozki-waflowe/) może mieć użyteczne dane? Naturalnie, że tak! Sprawdź, wchodząc w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Jakie są objawy? Najbardziej powszechne to: suchość oczu, uczucie obcego ciała pod powiekami, pieczenie, światłowstręt, uczucie zmęczenia oka, czasowe zamglenia widzenia.

Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Oznaki intensyfikują się w niekorzystnych dla oka warunkach, dla przykładu w klimatyzowanych wnętrzach , na wietrze a także na słońcu, przy zetknięciu z dymem papierosowym itp. Wzmocnieniu oznak sprzyjają także czynności, w czasie jakich sporadycznie mrugasz, takie jak czytanie, oglądanie telewizora czy używanie laptopa. Zespół suchego oka nieleczony może prowadzić do trwałych zmian organu – defektu nabłonka rogówki, zakażeń i owrzodzeń rogówki, a w rezultacie wręcz do straty wzroku. Specjalista powinien zalecić Ci, jeżeli to możliwe, wyeliminowanie przyczyny powstawania zespołu suchego oka – stronienie od wnętrz o szkodliwych warunkach czy odpowiednie użytkowanie komputera.

Powinien zaordynować też krople do oczu, na przykład Cationorm, będące odpowiednikiem łez, a także zaznajomić z możliwością zabiegu, polegającego na zahamowaniu odpływu Twych łez przez wprowadzenie silikonowych zatyczek do kanalików łzowych.