Nie można przegrzewać swojego dzieciaczka – jak właściwie dobierać jego strój do panującej pogody?Pojawienie się na świecie dziecka z pewnością jest jednym z najważniejszych momentów w życiu praktycznie każdego człowieka.

Kiedy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, że będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co najlepsze, a równocześnie będziesz starał się uchronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest nieodpowiednie ubieranie niemowląt – tak bardzo chcemy, aby dziecku nie było chłodno i aby się nie przeziębiło, iż ubieramy je zbyt ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowląt
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o noworodki, zwykle to właśnie w ich wypadku zakładamy zbyt dużo warstw różnego rodzaju odzieży. Zazwyczaj wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest konieczna w przypadku każdego wyjścia na zewnątrz i w większości wypadków z pewnością jest to prawda, jednakże trzeba mieć na uwadze, że latem, gdy na zewnątrz jest koło trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Również w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 oczywiście nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, gdyż nie ma to żadnego sensu.
Trochę starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku trochę starszych dzieci doskonale sprawdza się zasada, aby ubierać je dokładnie tak, jak ubieramy sami siebie.

Poznaj też inną bazę artykułów przedstawiających omawiany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (https://www.mikolaje.pl/firma/onas.html), więc wejdź na ten odnośnik.

Jeżeli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, iż kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a jednocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej.

Sprawdź więcej detali, a poznasz dodatkowe treści, które z pewnością także Cię zaintrygują. Nie czekaj zatem i użyj strony (www.tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/)!

Mając to na uwadze, z pewnością nie będziesz już niepotrzebnie przegrzewał swoich pociech.

Tagi: , , ,