Jak najlepiej dbać o swoje dziecko zimą? Porady dla początkujących rodziców


Jeżeli akurat masz swoje pierwsze dziecko, wiesz dobrze, jak ogromna wiąże się z tym odpowiedzialność – właściwie każdy rodzic chce dać swemu dziecku wszystko to, co dobre.

Jednocześnie często przy pierwszym dziecku nie mamy praktycznie żadnego doświadczenia, zatem bez większego kłopotu jesteśmy w stanie wyobrażać sobie praktycznie wszelkie katastrofy świata, a jednocześnie nie wiemy zupełnie, jak konkretnie im zapobiec. Dzisiaj więc pierwsza lekcja – jak ubrać swoje dziecko zimą i czy w tym czasie należy o nie jakoś konkretnie dbać?
Ubieraj dziecko ciepło!
Praktycznie każdy z nas zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że dziecko należy ubrać ciepło – oczywiście nieco cieplej niż siebie, gdyż dziecko w wózku nie może rozgrzać się poruszaniem się, jednak z drugiej strony nie można dziecka ubierać zbyt ciepło. Jeżeli będziesz przegrzewał dziecko, na przykład zakładając mu w lecie czapki zimowe dla dzieci, wtedy możesz być praktycznie pewny, iż dziecko będzie Ci niemalże cały czas chorować, bowiem zupełnie nie będzie odporne. Czapki zimowe dla dzieci trzeba zakładać dziecku w zimie, jednak również nie możesz przesadzić z ilością wszelkiego rodzaju warstw ubrań lub kocyków – zdecydowanie musisz starać się znaleźć złoty środek.
Witaminy i suplementy
Ciąża

Autor: iStockphoto.com
Jeśli Twoje dziecko ma kiepską odporność, wtedy możesz również podawać mu wszelkiego rodzaju witaminy lub suplementy Diety.

Musisz zachęcić swoje dziecko w szczególności do jedzenia warzyw oraz owoców, bowiem to właśnie w nich znajduje się najwięcej wszelkiego rodzaju witamin w czystej postaci. Niezłym pomysłem będzie oczywiście również zachęcenie dziecka do picia tranu w dowolnej postaci.