SuplementySuplementy diety – media zalane są ich reklamami, zaś producenci prześcigają się w wymyślaniu problemów zdrowotnych, na które ich suplementy diety miały by pomóc.
Jednakże czy naprawdę potrzebujemy suplementów diety, jeśli żywimy się zdrowo? Badania naukowe nie są jednoznaczne w kwestii suplementów diety, po części z przyczyny, iż suplementy może produkować każdy, a nie tylko koncerny farmaceutyczne.

laminine tabletki

Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com
para

Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wzgląd na to, że nasze jedzenie a także środowisko tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, przezorne wydaje się założenie, iż dla podtrzymania optymalnego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet konieczne) jest suplementowanie poniektórych, szczególnie trudnych do zdobycia składników odżywczych.
Suplementy które na pewno warto łykać to m.in. witamina D. Jej niedobory ma większość Rodaków, jest to właściwie hormon, którego receptory posiadają prawie wszystkie komórki naszego ciała, stąd niedostatki witaminy D powiązane są z wieloma schorzeniami, jak nowotwór złośliwy, schorzenia autoimmunologiczne, zakłócenia hormonalne etc. Skóra ludzka produkuje tą witaminę z cholesterolu pod działaniem promieni słońca. Proces ów działa gorzej u osób w podeszłym wieku, z nadwagą.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej ratyńscy dental clinic szczegółowych wiadomości dotyczących podnoszonego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on niezwykle ekscytujący.

Obecnie spędzamy większa część czasu w pomieszczeniach więc nasza skóra wytwarza zbyt mało tej witaminy. Nowoczesnym suplementem diety który mogę zarekomendować są Laminine tabletki. Jest to 9-dniowy ekstrakt z jajek wzbogacony ekstraktem z roślinnego białka jak też białka z ryb morskich.

Zapewniają one organizmowi komplet najistotniejszych białek i aminokwasów, jak również mechanizmy do transportu tych materiałów budowlanych do organów, w jakich są one konieczne.
Tagi: , , , ,